Dlaczego za publiczne pieniądze krzewi się kult szatana

  Dlaczego za publiczne pieniądze krzewi się kult szatana

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Satanizm w natarciu. Zbulwersowany biskup włocławski Wiesław Mering napisał do wiernych list, by dać wyraz swojemu zdumieniu, że w katolickim kraju telewizja publiczna oddaje program bluźniercy.
  Dlaczego za publiczne pieniądze krzewi się kult szatana

  ©Paweł Relikowski

  Biskup nie wierzy, by samo oburzenie mogło skłonić władze TVP do wejścia na ścieżkę prowadzącą ku wartościom chrześcijańskim, bo wzywa wiernych do zaprzestania opłacania abonamentu RTV. Nie wystarczą moralne pouczenia, to zadziała bat ekonomiczny. Biskup chce wziąć TVP głodem.

  Cała awantura ma związek z Nergalem, czyli Adamem Darskim, który na muzycznej scenie od wielu lat straszy, wraz z kolegami z zespołu Behemoth, brzmieniem ciężkim jak grzech śmiertelny, a o ich strojach można śmiało powiedzieć, że są wybitnie demoniczne. Teraz Nergal znalazł się w gronie jurorów programu "The Voice of Poland", który - oprócz zabawy serwowanej widzom - ma wyłaniać muzyczne talenty.


  Nie można odmówić przytomności umysłu biskupowi, bo co innego, gdy Nergal wydziera się do kilkuset zdeprawowanych fanów na koncercie i ogłusza ich diabelskim hałasem, a co innego, gdy ogląda go i słucha w telewizji parę milionów Polaków. Nie ma co żałować młodych, którzy wykupili bilety na koncert ze świadomością, że będą obcować ze złem w czystej postaci. Ale jak można narażać bogobojną gospodynię domową, jej prostodusznego męża czy naiwne dzieci na kontakt ze zwolennikiem szatana, który pojawia się na ekranie po naciśnięciu pilota?

  Co gorsza, Nergal nie siedzi w studiu w swoim służbowym, koncertowym stroju, wymalowany na gębie i z rozwichrzonym włosem, lecz wygląda jak każdy inny facet, który wszedł tam prosto z ulicy. Nie prezentuje też śmiertelnie bladego, wykrzywionego grymasem oblicza, co może całkowicie zmylić niezorientowanego widza. Gdyby jeszcze satanista w każdym odcinku programu darł na strzępy Biblię i rzucał przekleństwa, to publiczność w lot zrozumiałaby, że ma do czynienia z wysłannikiem piekieł. Powiedzmy bez ogródek - Nergal udający niewiniątko aż się prosi, by mu przyłożyć abonamentem.

  Jak można narażać bogobojną gospodynię domową, jej prostodusznego męża czy naiwne dzieci na kontakt ze zwolennikiem szatana Oburzenie biskupa łatwo zrozumieć, bo przecież niedawno sąd uniewinnił Nergala z zarzutu obrazy wartości chrześcijańskich, czego domagał się Ryszard Nowak (znany tropiciel sekt), po tym jak satanista podarł Biblię na scenie. O dziwo, sędzia uznał, że zniszczenie Pisma Świętego było działaniem artystycznym, a w demokracji twórcy mogą przekraczać granice dobrego smaku i szokować. Byłoby inaczej, gdyby Darski wybrał się z Biblią do najbliższego kościoła, lecz spryciarz pastwił się nad nią podczas koncertu i żaden fan nie zaprotestował.

  Oczywiście, diabeł posługuje się niewiastą. To bezwstydna Doda wylansowała Nergala, bo nie dość, że z nim chodziła do łóżka (o czym rozpisywały się brukowce), to zachęcała fanów do oddawania szpiku, gdy zachorował. Na jej korzyść nie przemawia nawet rozstanie, skoro to on ją porzucił.

  Zgódźmy się, że nawet jeśli przeszczepiony szpik pochodzi od gorliwego katolika, to nikt nie ma pewności, czy w finale programu satanista się nawróci. Chyba że szefowie TVP znają scenariusz?

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W TVP jest już satanista - pora na pedofila

   Myśli niepoprawnie nieuczesane (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 16

   Potem jakiś wzięty narkoman, brakuje jeszcze przystojnego masowego mordercy. Pan Braun jest zadowolony. Dla niego nie ma granic. On jest z Platformy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ... można pokpić, ale ...

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 25

   1. Pan Nargal z niszczył świętą księgę, w naszej kulturze religia dotyka najważniejszych uczuć. Dlatego w naszej kulturze z zasady nie pozwala się niszczyć świętych ksiąg.
   2. Publicznie nie...rozwiń całość

   1. Pan Nargal z niszczył świętą księgę, w naszej kulturze religia dotyka najważniejszych uczuć. Dlatego w naszej kulturze z zasady nie pozwala się niszczyć świętych ksiąg.
   2. Publicznie nie pozwala się niszczyć Biblii, Tory, Korany, Księgi Mormona itp.
   3. Czy Pan redaktor by w podobnym prześmiewczym felietonie pisał artykuł, gdyby została zniszczona Tora lub Koran?
   4. Czy Pan redaktor wpuścił by do studia kulturalnych miłych, ubrany w garnitury skinów, faszystów, nazistów, pałkarzy kryminalistów itp.

   PS.
   Niemiecki sąd uznał, że nie zostało popełnione przestępstwo zbezczeszczania zwłok, kiedy kanibal (miły, kulturalny, dobrze ubrany przedstawiciel klasy średniej)za zgodną za interesowanego (wyrażonej przed samobójstwem - pisemna) przygotował sobie z niego smaczną potrawkę. Czy szanowny redaktor uważa, że telewizja publiczna powinna zaprosić tego Pana do programu kulinarnego - oczywiście z zawarowaniem, że na ekranie nie będzie propagował kanibalizmu?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tytułem

   Kopytko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 17

   Darcie książek na koncertach jest strasznie głupie - podobnie jak ciąganie z tego powodu po sądach. Czyich uczuć co dotyka - to jest jego prywatna sprawa. Bywalcy koncertów metalowych są przeważnie...rozwiń całość

   Darcie książek na koncertach jest strasznie głupie - podobnie jak ciąganie z tego powodu po sądach. Czyich uczuć co dotyka - to jest jego prywatna sprawa. Bywalcy koncertów metalowych są przeważnie infantylnie patetyczni i emocjonalni - bardzo podobnie do dewotów, tylko precioza mają inne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co pisać takie brednie?

   Kaszebe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 13

   Nie wiem jaką muzykę serwuje swoim fanom niejaki Nergal i w jakich kostiumach występuje na estradzie bo po prostu wisi mi to.Poza estradą Adam Darski okazuje się być miłym,wykształconym i...rozwiń całość

   Nie wiem jaką muzykę serwuje swoim fanom niejaki Nergal i w jakich kostiumach występuje na estradzie bo po prostu wisi mi to.Poza estradą Adam Darski okazuje się być miłym,wykształconym i inteligentnym człowiekiem.Dlaczego nie może być jurorem programu muzycznego w TVP? Niejaki Adamek - zawodowy bokser w ringu rozbija mordy swoim rywalom ale czy zabroni mu ktoś wychodzenia na ulicę bo przechodniom może też nakłaść po pysku? Jeżeli panu biskupowi nie podoba się program TVP niech sobie ogląda inną stację - wybór jest duży.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szatana trudno rozpoznać

   pol anka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   w Częstochowie pobito dziennikarkę Polsatu, zniszczono sprzęt. A któż tego dokonał. Miłujący miłość katolik. A podobno - tu nie dość wyraźnie opisano ten fakt - kolega Rydzyk paluszkiem z...rozwiń całość

   w Częstochowie pobito dziennikarkę Polsatu, zniszczono sprzęt. A któż tego dokonał. Miłujący miłość katolik. A podobno - tu nie dość wyraźnie opisano ten fakt - kolega Rydzyk paluszkiem z podwyższenia wskazywał na ZŁE MOCE TELEWIZYJNE. Największym zagrożeniem dla naszego państwa jest uległość wobec Kościoła rzymsko-katolickiego. Zasoby intelektualne i materialne marnowane są na budowę Krainy z Mchu i Paproci. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DNO!!!!!!

   zbulwersowany!!!!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 26

   Kler w Polsce ogłupiał już na całego --dyskutowanie na temat rozrywki!! co-mogę albo nie-oglądać w telewizji
   im się naprawdę w głowach całkiem po......ło!!!! . Jeszcze chwile a będą dewiaty...rozwiń całość

   Kler w Polsce ogłupiał już na całego --dyskutowanie na temat rozrywki!! co-mogę albo nie-oglądać w telewizji
   im się naprawdę w głowach całkiem po......ło!!!! . Jeszcze chwile a będą dewiaty sprawdzać po sypialniach
   pozycje stosunku [ czy po bożemu ], to już przekroczenie wszelkich miar wolności obywateli!!!!!!
   To państwo cofa się w rozwoju [ czekam na inkwizycje ]
   P.s.~a co do państwowych pieniędzy niech kościół lepiej milczy bo tyle co wyłudził od państwa [ ukradł ]
   jedynie bóg wie !!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Też uważam, że to skandal.

   pablo55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 16

   Pokazywanie Kaczyńskiego za publiczne pieniądze to wielki skandal. Powinni tego zakazać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziwisz & PO bronią Nergala

   Władysław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 18

   Rodzinne powiązania w kurii Dziwisza Ireneusz Raś i ks. Dariusz Raś Ireneusz Raś jest posłem Platformy Obywatelskiej, szefem małopolskiej PO, a także starszym bratem ks. Dariusza Rasia, sekretarza...rozwiń całość

   Rodzinne powiązania w kurii Dziwisza Ireneusz Raś i ks. Dariusz Raś Ireneusz Raś jest posłem Platformy Obywatelskiej, szefem małopolskiej PO, a także starszym bratem ks. Dariusza Rasia, sekretarza kardynała Stanisława Dziwisza. Bracia mają duży wpływ na kontakty kardynała ze światem polityki, czego efektem są partyjne rekolekcje działaczy PO łączone z audiencją u kardynała. Pierwsze takie rekolekcje odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, od czego wzięło nazwę pojęcie “kościoła łagiewnickiego”. Andrzej Dziwisz Kolejnym politykiem związanym z metropolitą krakowskim jest Andrzej Dziwisz. Jest on bratankiem kardynała Dziwisza, wójtem Raby Wyżnej - oczywiście z ramienia Platformy Obywatelskiej. Barbara Dziwisz W polityce zaistniała jako radna województwa małopolskiego, oczywiście z Platformy Obywatelskiej. Jest bratanicą kardynała Dziwisza. Obecnie kandyduje do Sejmu z list PO. Paweł Pitera Kardynał Dziwisz dał wyraźny sygnał Polakom, że to on jest spadkobiercą spuścizny po Janie Pawle II. Stało się to w chwili wydania wspomnień o tytule “Świadectwo” i nakręceniu na ich podstawie filmu. Produkcja ekranowa nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaufanie i wiele godzin spędzonych przez krakowskiego hierarchę z reżyserem Pawłem Piterą, mężem minister Julii Pitery. Oczywiście nie trzeba dodawać, że minister Julia jest czołowym politykiem Platformy. Marek Sowa Koligacje rodzinne i kościelno-polityczne w Małopolsce to specjalność nie tylko “Don Stanislao”, ale także innych liderów “kościoła łagiewnickiego” związanych z kardynałem. W ubiegłym roku marszałkiem województwa małopolskiego został radny wojewódzki Platformy Marek Sowa. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To młodszy brat ks. Kazimierza Sowy z diecezji krakowskiej, szefa telewizji Religia.tv i publicysty “Tygodnika Powszechnego”, czyli mediów należących do ITI, posiadacza hołubiącej Platformę stacji TVN (o czym z zadowoleniem otwarcie mówił podczas kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego reżyser Andrzej Wajda). Zresztą w TVN ks. Sowa jest stałym przedstawicielem tzw. kościoła otwartego i nierzadko daje wyraz swojej niechęci np. do Radia Maryja.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zDziwisz się

   rzona i curka rycyka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 12

   ale maleńki z ciebie katolik jak kurdupel kłamczyński.jak lubisz oglądać doopę rycyka to napisz wyrażnie,ja to leję do PISuaru ich obydwu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Straszne...

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 11

   Ja mam jedno, takie malutkie spostrzeżenie. Gdzie jest napisane, że Polska jest krajem katolickim? Po pierwsze w preambule do Konstytucji jest jedynie zapis, że Rzeczpospolita wyrasta z kręgu...rozwiń całość

   Ja mam jedno, takie malutkie spostrzeżenie. Gdzie jest napisane, że Polska jest krajem katolickim? Po pierwsze w preambule do Konstytucji jest jedynie zapis, że Rzeczpospolita wyrasta z kręgu kultury chrześcijańskiej. Chyba, że biskup uważa inaczej i dalej twierdzi, że prawo boskie jest nadrzędne nad ludzkim, a za biskupem pan Autor. Nie ma w Konstytucji wzmianki, że jesteśmy Krajem katolickim. Nie bardzo rozumiem ironii oraz żółci jaka cieknie z tego felietonu. Ws. nijakiego Nergala był proces i był wyrok. Czy wolno podważać wyroki niezawisłego sądu? Mi się wydaje, że od tego jest sąd wyższej instancji, chyba że po raz wtóry się mylę. Na koniec czy wolno biskupowi nawoływać, aby wierni łamali prawo, czyli nie płacili abonamentu? Przecież nawoływanie do łamania prawa, to chyba nawoływanie do grzechu (jednak tutaj mogę mylić się najpoważniej, ponieważ nie jestem biegły w doktrynie kościoła)? Wydaje mi się, że interwencje będą uzasadnione, gdy Nergal zacznie publicznie godzić w czyjeś uczucia religijne, wówczas larum będzie uzasadnione. Teraz to zwykłe czepialstwo. Nie mniej i nie więcej. Kto mógł zasiąć w fotelu zamianst Nergala? Może p. Pospieszalski, czy wówczas nie było by oburzenia kocioła?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A mnie coś innego bulwesuje:

   PLPLPLL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 31

   Dlaczego publiczna polska telewizja produkuje za publiczne pieniądze program o angielskim tytule? Jest Ustawa o Języku Polskim (Dz.U. z 2011 r. Nr 43, poz. 224).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marzy się biskupowi państwo wyznaniowe.

   ciotka z PGR-u (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 49

   Mimo, że Nergal w programie telewizyjnym niczego nie propaguje, niczego nie drze i do niczego nie nawołuje, to biskup wie, że samo jego spojrzenie jest złe a myśli grzeszne. I może z taką mocą...rozwiń całość

   Mimo, że Nergal w programie telewizyjnym niczego nie propaguje, niczego nie drze i do niczego nie nawołuje, to biskup wie, że samo jego spojrzenie jest złe a myśli grzeszne. I może z taką mocą jak Kaszpirowski zbałamucić grzeczne owieczki przed telewizorami. Proponuję biskupowi aby wszyscy dostępni egzorcyści w czasie nadawania tego programu robili swoją robotę przed telewizorem. To może będzie skuteczniejsze niż nie płacenie abonamentu. Hierarchowie to mają naprawdę dużo trudnych problemów do rozwiązania. Tylko po co czytają te brukowce ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama