Wrocław: Zatrzymano złodziei działających metodą "na...

  Wrocław: Zatrzymano złodziei działających metodą "na wnuczka"

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy policjanci zatrzymali oszustów: dwóch mężczyzn w wieku 45 i 57 lat oraz 30-letnią kobietę, podejrzanych o to, że działając metodą "na wnuczka" usiłowali wyłudzić od mieszkanki Wrocławia 25 tysięcy złotych.
  - Sprawcy wcześniej skontaktowali się z kobietą telefonicznie i podając się za członka rodziny usiłowali wyłudzić pieniądze. Kobieta mając przypuszczenia, że ma do czynienia z oszustami powiadomiła policję - opowiada Krzysztof Zaporowski, oficer prasowy dolnośląskiej policji.

  Wpadli gdy przyszli odebrać "potrzebne" im pieniądze. - W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że wnuczkowie i siostrzenica, bo za takich się podawali mają na swoim koncie nie mniej niż 6 takich czynów na terenie miasta, m. in. pod koniec sierpnia oszukali 84-letnia kobietę na blisko 2 tysiące złotych, a wcześniej inną kobietą na 5 tysięcy złotych - dodaje Zaporowski.

  Funkcjonariusze dotarli również do poszkodowanej kobiety, która nie zgłosiła takiego faktu, że została w ten sposób oszukana. Jak twierdziła pokrzywdzona wstydziła się zgłaszać taką sprawę na policję.

  Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

  Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama