Podczas Euro bez egzaminów na wrocławskich uczelniach!

  Podczas Euro bez egzaminów na wrocławskich uczelniach!

  Arkadiusz Gołka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Uczelnie obiecują studentom: będziecie mogli kibicować do woli

  Uczelnie obiecują studentom: będziecie mogli kibicować do woli ©Wojciech Matusik

  Część wrocławskich uczelni zacznie rok akademicki o kilka dni wcześniej, by studenci mogli kibicować piłkarzom na Euro 2012. Podczas meczów we Wrocławiu - 8, 12 i 16 czerwca - nie będzie też egzaminów.
  Uczelnie obiecują studentom: będziecie mogli kibicować do woli

  Uczelnie obiecują studentom: będziecie mogli kibicować do woli ©Wojciech Matusik

  To skutek decyzji Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola, Częstochowy i Zielonej Góry. Podjęło ono uchwałę, by dostosować harmonogram zajęć do terminów spotkań piłkarskich. Stało się też tak na prośbę Urzędu Miejskiego Wrocławia.

  - Na styczniowym spotkaniu z rektorami apelowaliśmy, by uczelnie wcześniej rozpoczęły i zakończyły zajęcia. Zależy nam też na udostępnieniu jak największej liczby miejsc w akademikach, oczywiście w granicach rozsądku - wyjaśnia Magdalena Piasecka z wrocławskiego magistratu.


  I tak Politechnika Wrocławska rozpoczyna rok akademicki 26 września. Z myślą o kibicach semestr letni skończy się tutaj już z końcem maja. - Sesja trwa do 22 czerwca, ale akurat w dni meczów we Wrocławiu nie będzie egzaminów - mówi Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki.

  Podobnie jest na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie zajęcia zaczynają się i kończą w tych samych terminach. Tu też obowiązuje zakaz egzaminowania w czasie meczów.

  Na Uniwersytecie Wrocławskim nie ma podobnego zakazu. Jednak uczelnia też idzie fanom futbolu na rękę, bo semestr zimowy zaczyna się 26 września, a letni kończy 27 maja. Sesja letnia potrwa do 27 czerwca.

  - Głównym powodem przesunięcia roku akademickiego jest Euro 2012 - potwierdza Małgorzata Gregier-Głowacka z działu nauczania Uniwersytetu. I obiecuje, że i tu prowadzący zajęcia wezmą terminy meczów pod uwagę.

  Inne rozwiązanie znalazł Uniwersytet Przyrodniczy. Na uczelni semestr również zaczyna się 26 września, a kończy już 25 maja. Sesja letnia zostaje rozdzielona na dwa etapy: od 26 maja do 1 czerwca i od 20 do 30 czerwca. - W dniu piłkarskich zmagań obowiązuje przerwa. Zrobiliśmy tak dla wygody studentów i by zwolnić akademiki dla kibiców - tłumaczy Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzeczniczka prasowa UP.

  Żadnych zajęć ani egzaminów w trakcie piłkarskich zmagań nie będzie także na Akademii Wychowania Fizycznego. Władze uczelni zakładają udostępnienie akademika kibicom.

  Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   euro

   ave1947 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 46

   ffuck euro!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   euro

   nauczyciel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 42

   Bez sensu, żeby dla pary meczów rozwalać harmonogram studiowania, egzaminów i utrudniać wszystkim życie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głupota

   pk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 41

   Głupota jakiej świat nie widział wszystko podporządkować Euro 2012. Smutne, że praca ludzi wykształconych zaczyna podlegać masowej rozrywce

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przydałby się jeszcze bilet na to euro :P

   tra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 58

   Może uczelnie zasponsorują :D
   Ciekawe jak będzie na prywatnych. Czy też o tym pomyslą?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   EURO sreuro

   sds (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 60

   co za idiotyzm-ciekawe cy magistrat da wolne swoim pracownikom zarówno w urzędzie jak i jednostkach podległych-po co ten szum wokól euro- przeciez nie każdy ogląda buraków po podstawówce którzy...rozwiń całość

   co za idiotyzm-ciekawe cy magistrat da wolne swoim pracownikom zarówno w urzędzie jak i jednostkach podległych-po co ten szum wokól euro- przeciez nie każdy ogląda buraków po podstawówce którzy uganiają sie za dmuchanym flakiem plując na trawnik i bluzgając niemiłosiernie..............zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   euro

   student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 46

   huuuuurrrrrraaaaaaaa!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama