Wioślarskie MŚ: Rańda już w półfinale

  Wioślarskie MŚ: Rańda już w półfinale

  Paweł Witkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Trzeciego dnia wioślarskich mistrzostw świata w słoweńskim Bledzie fantastycznie spisała się polska czwórka bez sternika wagi lekkiej.
  Poprawiła swój czas z eliminacji o blisko 15 sekund. Wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu wygrali swój bieg repesażowy z rezultatem 5.54,91 i awansowali do półfinału. Drugie miejsce zajęli Niemcy (5.55,11), których też zobaczymy w rundzie decydującej o występie w finale.

  Załogi walczyły do ostatniego metra. Łukasz Pawłowski, Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys i Paweł Rańda zaczęli słabo. Po 500 m zajmowali ostatnie, piąte miejsce, ze stratą blisko 3 sekund do prowadzących Holendrów.
  Na półmetku byli już trzeci, a na czele stawki płynęli Niemcy, z czasem lepszym od Polaków o 3,20 s. Wtedy biało-czerwoni zwiększyli tempo machania wiosłami. Na 500 metrów przed metą do zachodnich sąsiadów tracili 2,07 s i wciąż nie zamierzali zwalniać. Wygrali o przysłowiową kulkę ochronną, którą umieszcza się na dziobie łodzi.

  Oprócz Polski i Niemiec z repesażów do półfinału awansowały: Szwajcaria, Francja, Austria, Czechy, RPA, Serbia. Biało-czerwoni tę rundę przeszli z czwartym czasem. Oprócz medalu mistrzostw załogi walczą o minimum na igrzyska w Londynie. W czwórce bez sternika wagi lekkiej kwalifikacje otrzyma 11 ekip.
  Dziś repesaże dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet. O półfinał powalczą m.in. Magdalena Kemnitz i Weronika Deresz.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama