Wrocław: Ulica Powstańców Śląskich jest znacznie szersza

  Wrocław: Ulica Powstańców Śląskich jest znacznie szersza

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zakończono już przebudowę zachodniej części ulicy Powstańców Śląskich. Wrocławscy kierowcy mogą więc w pełni korzystać z wszystkich sześciu pasów wyremontowanej jezdni: z trzech w kierunku Bielan Wrocławskich i z trzech prowadzących w stronę centrum miasta.
  Remont rozpoczął się w czerwcu. Drogowcy pracowali na odcinku od ul. Zaolziańskiej do Wielkiej. Ruch przeniesiono na wschodnią, przebudowaną już w ubiegłym roku część ulicy. Na wyremontowanym odcinku wykonano szereg prac modernizacyjnych, dotyczących zarówno samej jezdni, jak i pobocza.

  - Zerwane zostało ok. 3,6 tysiąca metrów kwadratowych kostki brukowej, a w jej miejsce położono nową, asfaltową nawierzchnię. Wymienione zostały także sieci wodociągowe, gazowe, energetyczne. Dodatkowo powstały trzy nowe przejścia dla pieszych, ścieżka rowerowa i sygnalizacja świetlna - mówi Andrzej Diakun, prezes zarządu przedsiębiorstwa Elektrotim, które wykonało prace na zlecenie Leszka Czarneckiego. Remont drogi był bowiem związany z budową wieżowca Sky Tower.

  Rozpoczęła się już przebudowa ul. Szczęśliwej, na której wkrótce powstaną cztery pasy ruchu. Potrwa ona około trzech miesięcy.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   _

   I know what you did last summer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 14

   jakby co, to z Leszkiem 30 lat temu na basen chodziłem - więc ja mogę jeździć po znajomości...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

   nie ma to jak zalac betonem jak najwiecej jak najwiecej byleby samochodem sie dobrze jezdzilo. jakie to krotkowzroczne


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 15

   To jest miasto ... Na wieś się wyprowadź jak się nie podoba !!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wieśniaka

   Malkontent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 10

   Mam sąsiada przez ścianę który nie dawno z wiochy pod Kluczborkiem przesadził się do Wrocławia no i się zaczeło umilanie życia innym,imprezy do rana w dzień wyjący pies itd.gdy sąsiadka zwróciła mu...rozwiń całość

   Mam sąsiada przez ścianę który nie dawno z wiochy pod Kluczborkiem przesadził się do Wrocławia no i się zaczeło umilanie życia innym,imprezy do rana w dzień wyjący pies itd.gdy sąsiadka zwróciła mu uwage to usłyszała ,to jest miasto na wieś się wyprowadż jak ci się nie podoba.Obywatela miłującego beton i samochody zapraszam na ul Strzegomską ,tutaj projektańci się popisali ,zrobiono szeroką lastrade która kończy się na przejeżdzie kolejowym i samochody jak stały w korkach tak stoją ciekawe co wymyśle żeby ważniaki jadące na Euro 2012 nie sterczały przed rogatkami jak reszta szaraczków i podobnie jak przy innych przebudowach olano ludzi którzy tam mieszkają .Przejscia dla pieszych są tylko po jednej stronie skrzyżowań a ekrany dźwiękochłonne to mżonka ,trzeba powołać komitety protestacyjne to może kiedyś się zrobi.Proponuję wszystkich nie zadowolonych wywieść na wieś a w ich miejsce przesadzić buraki.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rondo

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 15

   A rondo dziurawe. Jak na razie miasto nic nie zrobiło na Powstańców Śląskich. Wszystko z kasy Czarneckiego

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama