Czytajcie proroków

  Czytajcie proroków

  Aleksander Malak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na Tuska nie będę głosował z przyczyn pryncypialnych. Na Kaczyńskiego - ze względów estetycznych. Na Napieralskiego... Wystarczy spojrzeć na ten jego głupawy, zdezorientowany uśmieszek i posłuchać, co mówi.
  Czytajcie proroków

  ©Polskapresse

  - Wszystkim dzieciom w Polsce SLD zagwarantuje darmowe tablety.
  - Za co?
  - Za pieniądze?
  - Skąd?
  - Z budżetu państwa!
  Policzyłem.

  Obecnie w Polsce dzieci i młodzieży (od 0 do 17 lat) jest ok. 7 milionów 200 tysięcy. Odrzućmy 2 miliony na te dzieci, które jeszcze do szkoły nie chodzą, bo Napieralski pewnie mówił o uczniach. Zostaje 5 milionów. Umiarkowana cena porządnego tabletu to 500 zł. Ile to będzie z budżetu państwa? 2,5 miliarda! Jedna piętnasta budżetowych nakładów na oświatę w Polsce. Chyba że Napieralski skorzysta z oferty którejś sieci telefonii komórkowej "rozdającej" tablety za złotówkę… Świetnie! SLD da z budżetu na tablet, mamusia wysupła 300 zł na komplet książek do 5 klasy…

  Zostają jeszcze Pawlak, Palikot i Kowal. Może jednak spuśćmy zasłonę milczenia i zajmijmy się, bo ja wiem, na przykład... Libią, w której dzieją się rzeczy dziwne i straszne.

  Dziwne, bo nadchodzące informacje są tragikomicznie sprzeczne. Najpierw synowie Kaddafiego zostają osadzeni w areszcie, po chwili podjeżdżają w kolumnie zwolenników na konferencję prasową z zachodnimi dziennikarzami. Straszne, bo przecież ludzie tam codziennie giną. Od początku arabskiej rewolucji w Libii liczba ofiar idzie w dziesiątki tysięcy. A przecież to jeszcze nie koniec. A co będzie na końcu? W ogóle co będzie, kiedy rewolucja się skończy, reżim zostanie obalony i… Jacy islamiści dojdą do władzy?

  Na razie tego nikt nie wie. Może z małymi wyjątkami. Bo piszą o tym od lat… prorocy. Nie, nie chodzi mi o tych najbardziej znanych, tych którzy przed wiekami głosili swoje jeremiady. Mam na myśli proroków żyjących tu i teraz. To pisarze, twórcy literatury sensacyjnej, tzw. thrillerów.
  Ktoś się obruszy. Rozrywka i proroctwa. To śmieszne. Też tak myślałem, kiedy przed laty zaczytywałem się w powieściach Toma Clancy'ego. Do czasu ataku na WTC. Jakoś tak się dziwnie złożyło, że ten atak, może nie ze wszystkimi szczegółami, Clancy opisał w swoim "Długu honorowym" kilka lat wcześniej. Mało kto pamięta, ale to Clancy był jednym z pierwszych rozmówców CNN po ataku.
  Teraz podczytuję sobie książki Daniela Silvy. Też thrillery, też w gruncie rzeczy rozrywkowe (?) i też o terrorystach.

  Taki cytacik. Nie o Libii, ale blisko. O Egipcie. Jeszcze z Mubarakiem. Sprzed 4 lat. "Pod wieloma względami Egipt już jest republiką islamską. Jego rząd nie potrafi zaspokoić nawet najbardziej podstawowych potrzeb narodu, więc pustkę tę wypełnili islamiści. Powoli tłumią zachodnie wpływy i jest tylko kwestią czasu, kiedy stłumią i reżim".

  Już stłumili. Teraz tłumią w Libii, za moment w Syrii i tak już poleci. Jakiś amerykański statystyk i demograf wyliczył, że pod koniec obecnego stulecia Europa będzie islamska. Nie mówi jednak, jaki to będzie islam…

  To na kogo mam głosować?

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piękny, piękniejszy ,Malak

   Miss Nadodrza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 19

   Ciekawa osobowaśc . Pryncypia równie ważne co estetyka. Nie ma pan strachu patrzeć w lustro, bo na fotce wyżej jakąś paskudę widać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Towarzysze już wymarli albo się ześwinili i rzeczywiście nie mam na kogo głosować !

   Grestwerios (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 19

   Chyba o to chodziło.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to znaczy

   alejandro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 22

   Co to są "przyczyny pryncypialne"? Proszę o rozwinięcie... Czy autor potrafi wskazać jakiego typu oferty politycznej oczekuje? Czy tylko polskie malkontenctwo...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przyczyny pryncypialne - nie odpowiada program partii, albo inaczej główne czyli prycypialne

   ten55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 22

   założenia lub krócej pryncypia. autor wskazał ofertę, są to założenia partii pis, ale nie popiera tej partii ze względu na sposób prowadzenia polityki (cyt. "ze względów emocjonalnych").


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   emocje w polityce

   alejandro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 21

   W przypadku pis była mowa o względach estetycznych, niemniej jednak to kryterium jest równie miałkie. W takich sferach życia jak polityka nie należy się kierować względami estetycznymi,...rozwiń całość

   W przypadku pis była mowa o względach estetycznych, niemniej jednak to kryterium jest równie miałkie. W takich sferach życia jak polityka nie należy się kierować względami estetycznymi, emocjonalnymi, tego przynajmniej oczekiwalibyśmy od publicystów kształtujących opinię publiczną. Jeśli więc autor uważa, że program pisu "to jest to", tylko nie odpowiada mu wizerunek tej partii, to powinien to napisać wprost a nie pisać banialuki o prorokach etc.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koktali Mołotowa

   Gryzipiórek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

   Wszystko i nic!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama