Rapid Bukaresz - Śląsk Wrocław 1:1 (RELACJA LIVE)

Śląsk zremisował na wyjeździe z Rapidem Bukareszt 1:1 i żegna się z pucharami.

ZOBACZ: ZDJĘCIA Z MECZU RAPID - ŚLĄSK ORAZ POBYTU WROCŁAWIAN W RUMUNII

Rapid Bukareszt - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
Pancu (12) - Sobota 90'

Rapid: Coman - Marcos António, Burca, Rui Duarte, Bozović - Alexa, Apostol, Roman, Herea, Pancu - Surdu. Trener: Razvan Lucescu.

Śląsk: Kelemen - Pawelec, Wasiluk, Pietrasiak, Socha - Madej, Cetnarski, Elsner, Gancarczyk, Sobota - Diaz. Trener: Orest Lenczyk

Koniec meczu 1:1 i w Lidze Europy zagra Rapid

92. min - Rapid ma szansę na objęcie prowadzenia, ale w sytuacji sam na sam broni Kelemen.

91. min - Socha strzela zza pola karnego i po koźle piłka wpada do bramki Rapidu. 1:1.

90. min - sędzia dolicza 2 minuty.

87. min - za Surdu wchodzi Sburlea.

83. min - po prostopadłym podaniu Cetnarskiego tuż przed polem karnym (zdaniem szwedzkiego sędziego) faulowany jest rozpędzony Voskamp (żółta kartka dla Antonio). Rzut wolny wykonuje Dudek, ale strzela obok słupka.

78. min - Za Herę wchodzi Grigorie.

78. min - trener Lenczyk dokonuje trzech zmian: schodzą Diaz, Gancarczyk i Elsner. A wchodzą: Voskamp, Sztylka i Dudek.

75. min - z ok. 25 m strzela Elsner, ale bramkarz Rapidu wybija piłkę na róg. To pierwszy celny strzał Śląska w meczu z Rapidem.

74. min - rzut rożny dla Rapidu.

71. min - żółta kartka dla Diaza.

Więcej sił i ochoty niż piłkarze mają kibice Śląska, których doping słychać na stadionie w Timisoarze

62. min - rzut wolny dla Rapidu z linii bocznej pola karnego, ale wrocławianie wybijają piłkę.

59. - Pierwsza zmiana w zespole Rapidu. Ciprian Daec zastępuje Mihai Romana.

Z boiska wieje nudą

53. min - Diaz pod bramką Rapidu, ale strzela Panu Bogu w okno.

52. min - Po błędzie sędziego, gospodarze mieli groźną sytuację, ale pogubili się w polu karnym Śląska.

49. min - Kolejna żółta kartka dla piłkarza Śląska, tym razem otrzymuje ją Tadeusz Socha.

47. min - Waldemar Sobota zobaczył żółtą kartkę.

Zaczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian.
Koniec pierwszej połowy.

45. min - jeszcze dwie minuty gry. Pierwsza groźna akcja gości. Wysoko nad poprzeczką, głową uderza futbolówkę Pietrasiak.

40. min - Pietrasiak puszcza w uliczkę Romana, ten jednak zostawia piłkę dla Pancu. Sam na sam z bramkarzem, napastnik lobuje... piłka nad bramką. Rumun nie skorzystał z prezentu obrońców Śląska.

33. min - teraz korner dla gospodarzy. Akcje Rapidu są zdecydowanie groźniejsze. Rumunii już trzykrotnie byli bliscy zdobycia gola. Z kolei Śląsk jeszcze nie zdążył postraszyć rywali.

28. min - rzut rożny dla gości.

22. min - Śląsk blisko bramki Rapidu. Jednak Rumuni radzą sobie bez problemu z dośrodkowaniami wrocławian z rzutów wolnych.

20. min - gramy dalej.

19. min - Mamy przerwę w grze. Piłkarze udali się by uzupełnić płyny, natomiast sektor kibiców Śląska jest w tej chwili oświetlany licznymi racami.

Ten gol tak naprawdę niewiele zmienia, bo Śląsk dalej musi strzelić 3 gole by walczyć o awans. Jednak 90 minut we Wrocławiu i te 15 w Timisoarze, nie napawają optymizmem.

12. min - Rapid dalej w natarciu. Dośrodkowanie... gol. Pancu zdobywa bramkę głową.

10. min - Znów groźnie pod bramką Śląska. Rzut rożny.

5. min - Pierwsza szansa dla gospodarzy. Pancu sam na sam z Kelemenem. Górą bramkarz.

2. min - Po stronie Rapidu już 2 rzuty rożne.

Gramy

Do rozpoczęcia meczu jeszcze kwadrans. Znamy już składy. W miejsce Sebastiana Mili na pozycji ofensywnego pomocnika - Waldemar Sobota. Na skrzydłach Marek Gancarczyk i Łukasz Madej, na boisku nie ma z kolei Sebastiana Dudka. W ekipie gospodarzy też dwie zmiany. Strzelca pierwszej bramki dla Rapidu przy Oporowskiej Nicolae Grigore, zdobywca ostatniego gola Iulian Apostol. Nie zagra Cassio w jego miejsce Daniel Pancu. Zła wiadomość dla Tadeusza Sochy... Gra Mihai Roman.

Relacja na ekstraklasa.net
__________________________________________________________

Materiał oryginalny: Rapid Bukaresz - Śląsk Wrocław 1:1 (RELACJA LIVE) - Gazeta Wrocławska