Do użytku zostanie oddane torowisko tramwajowe na ulicy Legnickiej. Tym samym wracają na nią tramwaje linii 3 i 10. Na tory wyjadą też obie linie Tramwaju Plus - 32 Plus (na trasie Pilczyce - Mosty Mieszczański i 33 Plus (na trasie Pilczyce - Stadion Olimpijski). Kliknij i zobacz dokładne trasy linii 32 Plus i 33 Plus
PRZEJEDŹ SIĘ TRAMWAJEM 32PLUS Z KABINY MOTORNICZEGO (KLIKNIJ i ZOBACZ FILM)
Od soboty linia 15 będzie kursowała do Parku Południowego, a linia 23 - dojedzie do pętli
Wrocławski Park Przemysłowy przy ul. Robotniczej.
Szereg zmian od soboty czeka również na pasażerów w komunikacji autobusowej. Linia K pojedzie do ulicy Świeradowskiej w obu kierunkach przez ulicę Borowską, a linia 136 będzie kursowała od ul. Świeradowskiej w obu kierunkach przez ulicę Morwową do pętli na Tarnogaju.
Autobusy linii 145 będą jeździły od alei Armii Krajowej w obu kierunkach przez ul. Tarnogajską do pętli na Tarnogaju. Natomiast linia 146 będzie dojeżdżała do pętli autobusowej Gaj przy ul. Świeradowskiej, a 129 będzie kursowała do pętli na Kuźnikach w obu kierunkach przez ulicę Kołobrzeską, Żernicką
do pętli przy ulicy Jerzmanowskiej (Baza).
Z kolei autobusy linii 144 pojadą w obu kierunkach przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły i Dubois - zamiast przez ul. Nowy Świat, Grodzką i most Uniwersytecki.
To jednak nie koniec rewolucji. W sobotę na pl. Jana Pawła II rusza zbudowany ponad miesiąc temu węzeł przesiadkowy. Tym samym zniknie przystanek tramwajowy, znajdujący się na placu przy fontannie z lwami.
W związku z zakończeniem prac na ulicy Wielkiej na odcinku od Zaporoskiej do Powstańców Śląskich, autobusy linii A, 125 i 325 powrócą na swoją stałą trasę w tej okolicy.
W związku z remontem skrzyżowania ulic: Dembowskiego, Monte Cassino, Bacciarellego i półdzielczej, od najbliższej soboty 27 sierpnia zmieni się kurs linii autobusowych: 145, 146 i 255.
Autobusy linii 145 pojadą w kierunku Sępolna objazdem od ul. Dembowskiego przez ulicę Partyzantów. W przeciwnym kierunku trasa się nie zmieni. Autobusy linii 146 w obu kierunkach będą kursowały przez ul. Olszewskiego, natomiast linia nocna 255 od ul. Wróblewskiego pojedzie przez ulicę
Tramwajową, Dembowskiego i Partyzantów - a w przeciwnym kierunku od Sępolna przez ulicę Monte Cassino, Dembowskiego i Tramwajową.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?