Wrocław: Upał w mieście. Lekarze radzą, by zostać w domach...

  Wrocław: Upał w mieście. Lekarze radzą, by zostać w domach (FILM)

  MG, PWR

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  27.8 stopnia Celsjusza pokazują teraz termometry we Wrocławiu. Tak wynika z danych Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.
  To mniej, niż spodziewali się synoptycy. Ci zapowiadali, że dziś w mieście termometry mogą pokazać nawet 32 stopnie Celsjusza. Tak wysoka temperatura ma się utrzymać do piątku.

  Kardiolog Krzysztof Stręk z Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca mówi, że skutki upału odczują przede wszystkim starsi ludzie. - Najlepiej, żeby przez te trzy dni ograniczyli swoje wyjścia z domu - radzi Stręk. Dodaje, że należy zadbać o obniżenie temperatury w mieszkaniu lub w biurze. Jeśli w pomieszczeniu nie ma klimatyzacji, warto zaopatrzyć się w wiatrak i często wietrzyć pokoje.

  Zobacz też: Baseny i kąpieliska we Wrocławiu (ceny biletów, godziny otwarcia)  Trzeba też pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. - Starsi ludzie często nie odczuwają pragnienia. W takie upalne dni muszą po prostu pić na siłę i to dość często - wyjaśnia kardiolog. Radzi też, by pacjenci przyjmujący leki odwadniające, np. przy nadciśnieniu, skonsultowały się ze swoim lekarzem.
  - Na czas upałów warto zrobić przerwę w ich przyjmowaniu, bo mogą one dodatkowo osłabić organizm - tłumaczy Stręk.

  Przez kolejne trzy dni możemy odczuwać znużenie i mieć kłopoty z koncentracją.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama