Leśnicy kontra dzierżawca. Zażarty spór o Wilczy Szaniec

  Leśnicy kontra dzierżawca. Zażarty spór o Wilczy Szaniec

  Cezary Stankiewicz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Leśnicy kontra dzierżawca. Zażarty spór o Wilczy Szaniec
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Polska Press

  O byłą główną kwaterę niemieckiego Wehrmachtu walczą leśnicy z obecnym dzierżawcą. Sprawa dotyczy inwestora, który od kilku lat dzierżawi kompleks poniemieckich bunkrów, będący atrakcją turystyczną Warmii i Mazur.
  Według leśników dzierżawca terenu nie wywiązał się z umowy. Zgodnie z nią miał wybudować restaurację i zorganizować specjalną wystawę a tego dotychczas nie zrobił. Nadleśnictwo Srokowo wypowiedziało umowę najmu firmie „Wilcze Gniazdo” i domaga się wypłaty zaległego czynszu wraz z odsetkami. – Kwota jest spora, w sumie około 400 tysięcy złotych – mówi nadleśniczy Srokowa Zenon Piotrowicz.

  Zdaniem mecenasa Wojciecha Wrzecionkowskiego z Olsztyna wypowiedzenie umowy jest bezzasadne, a co za tym idzie spółka dzierżawiąca Wilczy Szaniec nie musi płacić karnych odsetek. – I tego zamierzamy dowieść w sądzie – zapowiada mec. Wrzecionkowski. Nadleśnictwo również skierowało sprawę do sądu, choć ma nadzieję, że sprawa skończy się polubownie.

  Kilka lat temu nie było chętnych na dzierżawę Wilczego Szańca. Po długich negocjacjach znalazł się dzierżawca, który zobowiązał się do inwestycji w infrastrukturę dla turystów. Jak dotąd tego nie zrobił. Co roku kompleks poniemieckich bunkrów odwiedza około 200 tysięcy turystów. Kwatera Główna nazistowskiego Wehrmachtu była miejscem nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera. Przed wkroczeniem wojsk sowieckich do Prus Wschodnich większość bunkrów została wysadzona w powietrze. Część z nich dotychczas nie została spenetrowana. Mało kto wie, że wojska Trzecie Rzeszy miały w Prusach jeszcze jeden kompleks bunkrów – w Mamerkach nad jeziorem Mamry. Tych obiektów Niemcy nie zniszczyli i do dziś można je oglądać w całej okazałości. Ściany niektórych z nim mają po pięć metrów grubości.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiecznie poszkodowane Lasy

   Turysta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ciekawe ,skąd się wzięła tak nagle nagonka na dzierżawcę.Może Panom z lasu zależy na tym,aby na jego miejsce wskoczył ktoś"znajomy",albo ktoś z zasobnym portfelem.Przecież w lasach tak "mało" się...rozwiń całość

   Ciekawe ,skąd się wzięła tak nagle nagonka na dzierżawcę.Może Panom z lasu zależy na tym,aby na jego miejsce wskoczył ktoś"znajomy",albo ktoś z zasobnym portfelem.Przecież w lasach tak "mało" się zarabia.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama