Wrocław: Tu powstaną nowe żłobki i przedszkola

  Wrocław: Tu powstaną nowe żłobki i przedszkola

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Tu powstaną nowe żłobki i przedszkola
  1/2
  przejdź do galerii
  Wrocławski ratusz planuje budowę pięciu przedszkoli: w samodzielnych budynkach lub w zespołach szkolno-przedszkolnych. We wrześniu oddaje przedszkole przy ul. Pułaskiego na 125 małych osób i przedszkole w ZS-P nr 16 przy ul. Wietrznej na 150 dzieci. Następne to inwestycje na lata 2012-15: ul. Stanisławowska, Inflancka, Semaforowa, Zwycięska i Stabłowicka.
  Żeby zwiększyć szanse swego dziecka na przedszkole (a także żłobek) prowadzone przez gminę, warto wiedzieć, co magistrat najbardziej punktuje podczas rekrutacji. I zawczasu się do tego przygotować. Warto złożyć zeznanie podatkowe w którymś urzędzie skarbowym we Wrocławiu. Jeśli zrobi to jeden z rodziców, maluch już ma więcej punktów w rekrutacji. Ale jeśli oboje - to wyraźnie ułatwi mu drogę do przedszkola/żłobka. Magistrat ma bowiem następującą filozofię: punktowane powinny być przede wszystkim te dzieci, których rodzice płacą podatki do kasy Wrocławia.


  ZOBACZ


  Wolne miejsca w prywatnych żłobkach i przedszkolach. Sprawdź ceny!

  Więcej szans mają też dzieci mieszkające we Wrocławiu niż w ościennych gminach. Urzędnicy twierdzą, że najpierw miasto musi zaspokoić potrzeby mieszkańców.
  Oczywiście, jak w całej Polsce, pierwszeństwo przy przyjęciu dziecka do przedszkola mają maluchy samotnych rodziców. Ale uwaga! Wrocław musiał wypracować sobie doprecyzowanie definicji samotnego rodzica. Coraz więcej par żyje bowiem w nieformalnych związkach, wychowując razem dzieci.

  Po wrocławsku samotna matka/ojciec to osoba, która sama sprawuje rodzicielską opiekę, bo drugi rodzic dziecka:
  * nie żyje;
  * przebywa w więzieniu;
  * jest pozbawiony praw rodzicielskich.

  We Wrocławiu działa 14 gminnych żłobków - magistrat nie planuje budowy nowych. Remontuje pomieszczenia w istniejących placówkach i zamierza znaleźć miejsce w nowym roku szkolnym jeszcze dla setki dzieci. Poza tym, dzięki zmianie przepisów, ratusz organizuje konkurs na prywatne żłobki, kluby i opiekunów dziennych. Zamierza w ten sposób stworzyć dodatkowo dofinansowanych 650 miejsc, które rodziców mają kosztować podobnie jak żłobki\ prowadzone przez gminę.

  We Wrocławiu, jeśli dziecko stanie do rekrutacji do żłobka lub przedszkola i dostanie się do wyższej grupy wiekowej, zostanie zapisane już bez problemu. Polityka magistratu pod tym względem jest taka, że dzieci po ukończeniu niższej grupy przechodzą automatycznie do wyższej wiekowo - bez dodatkowego naboru.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wolne miejsca w przedskzolu z angielskim

   ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 77 / 65

   Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu "Mali Odkrywcy" na Pawłowicach - codzienny angielski, ekologiczne wyżywienie i wiele dodatkowych zajęć. www.maliodkrywcy.com.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I bardzo dobrze!

   Jakub (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 106 / 101

   Odnoszę wrażenie, że autorka artykułu jest zirytowana regulacjami wrocławskimi... tymczasem one są oczywiście bardzo dobre. Nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie, którzy świadomie wybrali...rozwiń całość

   Odnoszę wrażenie, że autorka artykułu jest zirytowana regulacjami wrocławskimi... tymczasem one są oczywiście bardzo dobre. Nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie, którzy świadomie wybrali mieszkanie w gminach poza miastem uważają, że obowiązkiem miasta jest zapewnić im przedszkole, żłobek, szkołę cokolwiek... Wybraliście państwo mieszkanie poza miastem, to należy być konsekwentnym i płacić chociaż podatki w mieście, z którego infrastruktury korzystacie. To, że pracujecie (i dojeżdżacie) we Wrocławiu ne jest łaską z waszej strony, lecz odwrotnie.

   O samotnych lub tzw. "samotnych" nawet nie ma co wspominać... dochodzi do tego, że w tym kraju pełna rodzina (małżeńśtwo z dzieckiem mieszkające w dużym mieście) ma ciągle pod wiatr, bo akurat nie żyje w konkubinacie, mąż nie bije żony, nie powoduje żadnej patologii i w ramach "nagrody" nie można posłać dziecka do przedszkola.

   Do dyskusji jest też rejonizacja w szkołach i "cudy meldunkowe", ale to już pewnie inny temat.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Akademia Maluszka- punkt przedszkolno- żłobkowy

   Akademia Maluszka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 113 / 112

   Witam,
   Pragnę poinformować o powstaniu nowego żłobka i przedszkola we Wrocławiu na ul. Tarnogajskiej 18.
   Akademia Maluszka
   www.akademiamaluszka.com.pl

   Zapisy trwają. Są jeszcze wolne miejsca!...rozwiń całość

   Witam,
   Pragnę poinformować o powstaniu nowego żłobka i przedszkola we Wrocławiu na ul. Tarnogajskiej 18.
   Akademia Maluszka
   www.akademiamaluszka.com.pl

   Zapisy trwają. Są jeszcze wolne miejsca! Akademia Maluszka

   Wrocław: Krzyki, Śródmieście, Stare Miasto, Tarnogaj, Gaj, Gajowice, Huby, Borek, Powstańców Śląskich, Brochów Księże, Przedmieście Oławskie, Stare miasto, Przedmieście Świdnickie, zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama