Z lekarską precyzją

  Z lekarską precyzją

  MKA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pediatra, który gra na trąbce? Proszę bardzo. W najbliższą sobotę we wrocławskiej operze niemieccy lekarze chwycą skrzypce, wiolonczele i kontrabasy, by zamienić się w symfonicznych wirtuozów.
  Zagrają, by zebrać pieniądze dla dzieci z wrocławskiej Kliniki Hematologii. Zostało jeszcze 100 biletów na ten niezwykły koncert. Pieniądze, które zostaną zebrane, trafią do Kliniki Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Cegiełki można kupić jeszcze w kasach Opery Wrocławskiej oraz w szpitalu przy ul. Bujwida 44. Kosztują 100 i 150 zł.

  - Ten koncert to połączenie muzyki poważnej i naprawdę szczytnego celu - tłumaczy Elżbieta Szczucka, rzeczniczka wrocławskiej Opery. - Mam nadzieję, że uda nam się zebrać pieniądze, by sfinansować chorym dzieciakom lekarstwa - dodaje.

  Gwiazdą koncertu będzie Orkiestra Niemieckich Lekarzy Pediatrów.
  - To ewenement na skalę światową - podkreśla Annette Bussman, niemiecki konsul ds. kultury. Orkiestra zaprezentuje dzieła najznamienitszych kompozytorów - Brahmsa, Wieniawskiego i Schuberta.
  Orkiestra Niemieckich Lekarzy Pediatrów powstała na początku lat '60. Na początku zespół funkcjonował jako orkiestra kameralna, by po kilkunastu latach przekształcić się w prawdziwą orkiestrę symfoniczną. Jej członkowie zbierają się tylko raz w roku - zazwyczaj przed posiedzeniem Niemieckiego Towarzystwa Pediatrów. Przez tydzień trwają próby do finałowego koncertu, który co roku jest nagrywany na płytę CD.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama