SLD nie poprze Obremskiego i Misiaka

  SLD nie poprze Obremskiego i Misiaka

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  SLD buntuje się i nie chce popierać Jarosława Obremskiego

  SLD buntuje się i nie chce popierać Jarosława Obremskiego ©FOT. tomasz hołod

  - Ani Obremskiego, ani Misiaka nie poprzemy - deklarują działacze wrocławskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Jedynym wyjątkiem może być prof. Tadeusz Luty.
  SLD buntuje się i nie chce popierać Jarosława Obremskiego

  SLD buntuje się i nie chce popierać Jarosława Obremskiego ©FOT. tomasz hołod

  Bunt w lokalnym Sojuszu wywołał pomysł przewodniczącego tej partii Grzegorza Napieralskiego. Zamierza on podpisać porozumienie z Unią Prezydentów Miast "Obywatele do Senatu", którego liderem jest Rafał Dutkiewicz. SLD, który w stolicy Dolnego Śląska nie wystawi swoich kandydatów do izby wyższej parlamentu, miałby popierać ludzi wystawionych przez samorządowców. We Wrocławiu Rafał Dutkiewicz postawi na wiceprezydenta Jarosława Obremskiego, byłego senatora PO Tomasza Misiaka (teraz jest niezrzeszony) i prof. Tadeusza Lutego, byłego rektora Politechniki Wrocławskiej.
  Tych kandydatów OdS ma oficjalnie zaprezentować w sobotę w Warszawie. Dzisiaj, też w stolicy, prof. Luty z innymi naukowcami ma ogłosić poparcie dla OdS.

  Luty dla działaczy Sojuszu jest do zaakceptowania, bo nie ma wyraźnych korzeni politycznych. W przeciwieństwie do Obremskiego (związanego niegdyś z AWS) i Misiaka (PO).
  - Nie wiem, co będzie, i jak to ludziom wytłumaczymy - wzdycha jeden z członków wrocławskich struktur SLD.

  Kłopoty ma nie tylko lewica. Okazuje się, że problemy z ułożeniem list ma praktycznie niewidoczna we Wrocławiu i w regionie Polska Jest Najważniejsza. Po ucieczce posła Wiesława Kiliana do PO (będzie kandydował na senatora w okręgu wałbrzyskim) PJN nie może się pozbierać.

  - Będziemy mieć we Wrocławiu dobrą jedynkę - mówi Paweł Poncyliusz z PJN. Zdradza jedynie, że jest to osoba bardzo znana. Kim ona jest, ma być oficjalnie wiadomo w przyszłym tygodniu.
  Gorączkowo kandydatów poszukuje Ruch Poparcia Palikota. We Wrocławiu niby listę ma, ale do końca nie jest pewne, kto się na niej znajdzie. Ponoć lokomotywą do Sejmu ma tu zostać kobieta - adwokat. Dzisiaj pewne jest tylko to, że w okręgu wałbrzyskim do Sej-mu wystawią 16 kandydatów. Jedynką będzie tam Halina Szymiec-Raczyńska, ginekolog z Dzierżoniowa. Numerem dwa zostanie Bartłomiej Wolski, 33-letni prawnik i prywatny przedsiębiorca z Kłodzka, a zaraz za nim malarka Grażyna Lelito-Dąbrowa. Siódme miejsce dostanie Piotr Lewandowski z Marszu Wolnych Konopi, zaś na 13 zobaczymy Krystynę Kubat, teściową Janusza Palikota.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezydenty szanowne !

   Wania, kandydat bez poparcia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Do roboty w gminie, nie w Senacie.
   To już było: "Obywatele do Senatu", studenci do nauki, syjoniści do Syjamu, a pasta do zębów.....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A CHŁOPCY HANDLUJĄ ...CIAŁEM

   DERSU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   O CO TU CHODZI JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI W OGÓLE TYM GRUPOM -SLD, PSL, PIS, PO TO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE. JUZ NIKT NIE MÓWI O MAX. 2 KADENCJACH NA WSZYSTKICH SZCZEBLACH SAMORZĄDOWYCH O...rozwiń całość

   O CO TU CHODZI JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI W OGÓLE TYM GRUPOM -SLD, PSL, PIS, PO TO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE. JUZ NIKT NIE MÓWI O MAX. 2 KADENCJACH NA WSZYSTKICH SZCZEBLACH SAMORZĄDOWYCH O LIKWIDACJI SENATU...KUPĄ MOŚCI PANOWIE , MOŻE SIĘ JENO CO OSTAŁO Z TEGO ZASTAWU..zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PARTIA UMIARKOWANEGO POSTĘPU (W GRANICACH PRAWA)

   Jaroslav Haszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   PARTIA UMIARKOWANEGO POSTĘPU (W GRANICACH PRAWA) ROŚNIE W SIŁĘ
   Każdej nowej partii politycznej potrzebny jest entuzjazm. Ale entuzjazm posiadają także inne partie polityczne, nie tylko nowa...rozwiń całość

   PARTIA UMIARKOWANEGO POSTĘPU (W GRANICACH PRAWA) ROŚNIE W SIŁĘ
   Każdej nowej partii politycznej potrzebny jest entuzjazm. Ale entuzjazm posiadają także inne partie polityczne, nie tylko nowa partia, jeśli więc nowo założona partia spotka się ze starszą w walce politycznej, wynika stąd niechybnie, a mówiąc ściślej: zwyczajowo, że ci, którzy pozostają w mniejszości głoszą na cały świat, że po ich stronie jest zwycięstwo moralne. Moralnego zwycięstwa domaga się każdy, komu przeciwnik przetrącił nogę. Tołstoj oświadczył kiedyś, że zwycięstwo moralne to coś niezwykle jasnego! Masaryk pochwala zwycięstwo moralne, ale ani Tołstoj , ani Masaryk nigdy nie dostali lania. Kto więc pragnie propagować zasady partii, która dopiero się rodzi, musi zwyczajnie zadowolić się wyłącznie owym moralnym zwycięstwem i wołać: „ My zwyciężyliśmy” a równocześnie kazać sobie nacierać plecy opodeldokiem, ponieważ opodeldok to znakomity środek przeciwko stłuczeniom, guzom i sińcom. Z opodeldokiem musi się więc liczyć każda nowa partia. Szczególnie zaś każdy apostoł nowej myśli politycznej. Kto chce drugiej partii politycznej zaszczepić własne przekonania polityczne, powinien mieć zawsze przy sobie flaszeczkę tej mikstury, jeśli nie ma w pobliżu stacji pogotowia. Każdy taki mówca polityczny niech ma w pamięci, że opuchnięcia leczy się kwaśną wodą, a kiedy po spoliczkowaniu napuchnie twarz, opuchnięcie znika, jeśli je nacieramy mieszaniną chloroformu i oleju z oliwek z małą domieszką spirytusu kamforowego. To wszystko znakomicie neutralizuje skutki nowych haseł politycznych i krasomówczych zwrotów.
   Uderzeń bykowcem nie należy pocierać, dobrze jest natomiast przykładać zimne okłady. Jeśli zaś chodzi o rozbite głowy, naprawią wam je w każdej klinice chirurgicznej, ponieważ wraz ze wzrostem liczby partii politycznych rozwinęła się także chirurgia. Kiedy wam ktoś, jako mówcy, plunie w oczy, nie obcierajcie się ręką, rękawem czy chusteczką, ponieważ moglibyście dostać zapalenia rogówki. W tym wypadku pomaga letnia woda. Jeśli przeciwnik polityczny wybije wam ząb, nie rozpaczajcie. Świętej Katarzynie przeciwnicy polityczni wytłukli wszystkie zęby, ona zaś została świętą. Ponieważ jednak obecnie Kościół takimi świętymi jak wy się nie interesuje, nie pozostaje wam nic innego, jak iść spokojnie do dentysty, żeby wam wprawił nowy ząb. Jeśli urwą wam wasi słuchacze w czasie zgromadzenia ucho, zabierzcie je ze sobą i nie starając się dokończyć przemówienia, lećcie szybko do najbliższego lekarza, żeby wam je z powrotem przyszył. Kiedy urwą wam głowę, zostawcie ją w spokoju, ponieważ do polityki nie jest potrzebna.
   Jaroslav Haszek
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Drugie miejsce SLD w wyborach.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Coś się chyba Grzesiowi Napieralskiemu zdrowo pomieszało. No chyba, że pan przewodniczący nie za bardzo rozróżnia, co to lewica, co prawica, a co hucpiarstwo. Wręcz widzę, że makiawelizm polityczny...rozwiń całość

   Coś się chyba Grzesiowi Napieralskiemu zdrowo pomieszało. No chyba, że pan przewodniczący nie za bardzo rozróżnia, co to lewica, co prawica, a co hucpiarstwo. Wręcz widzę, że makiawelizm polityczny u pana Napieralskiego wziął górę na lewicową ideologią. Więcej takich pomysłów i SLD w wyborach zajmie drugie miejsce... za PJN-enem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piotr Babiarz kandydatem do Sejmu !!!!

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

   mam nadzieje że wystartuje doświadczony
   Radny Rady Miasta Wrocławia Piotr Babiarz
   szef Klubu PiS w Radzie Miasta
   były kierownik renomowanej kancelarii prawnej we Wrocławiu

   www.piotrbabiarz.com


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ma to..

   Karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   ...jak subtelna sugestia poparta przekazem podprogowym. Specjaliście od viral marketingu gratuluję.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM CZERWONĄ HOŁOTE

   ' (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   Precz z komuną

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama