Ważne
  Ukarany za dłuższe Juwenalia

  Ukarany za dłuższe Juwenalia

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Głośny i zbyt długi koncert rockowy, który w maju odbył się na jeleniogórskim placu Ratuszowym z okazji święta studentów, znalazł swój finał w sądzie.
  Jeden z jego organizatorów został ukarany - ma zapłacić tysiąc złotych grzywny za przedłużenie imprezy. Musi też pokryć koszty postępowania sądowego.

  Sąd uznał, że złamano warunki wydanej przez gminę decyzji, zezwalającej na organizację koncertu. Według niej powinien się on zakończyć o godz. 22, tymczasem hałasowano o godzinę dłużej. W końcu koncert przerwała policja. Do interwencji zmusiły ją dziesiątki telefonów mieszkańców okolicznych budynków.


  Choć imprezę organizowało kilkoro studentów z różnych uczelni, sąd ukarał jedynie przedstawiciela Kolegium Karkonoskiego, gdyż jego nazwisko wpisano do pozwolenia na zabawę przy ratuszu. Student nie wiedział nawet, że toczy się przeciwko niemu jakieś postępowanie, bo wyrok wydano w trybie nakazowym, bez informowania go o sprawie.

  Karolina Chałupińska, przewodnicząca samorządu studenckiego w jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, uważa, że to ona powinna znaleźć się na miejscu kolegi.
  - To ja występowałam w imieniu komitetu organizacyjnego o zgodę na organizację imprezy masowej. Nie wiem, dlaczego gminny urzędnik, który wydał pozwolenie, wpisał inne dane - tłumaczy studentka.
  Zamierza ona złożyć w sądzie sprzeciw w tej sprawie. Jej zdaniem, tym roku akademickim w Jeleniej Górze nie będzie Juwenaliów, bo nikt z jej kolegów i koleżanek nie podejmie się ich organizacji.

  Wyrok budzi kontrowersje wśród mieszkańców i władz Jeleniej Góry. Trudno bowiem pogodzić interes balowiczów i lokatorów budynków.
  Według wiceprezydenta Jerzego Łużniaka, impreza przebiegała spokojnie.
  - Przez nadgorliwość policji, ukarano działających społecznie młodych ludzi - uważa wiceprezydent.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo