Po bandzie

  Wojciech Koerber

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  No to po igrzyskach. Polonijnych. Żartowałem swego czasu, że gdy zjadą się rodacy z Brazylii czy Niemiec, to i Smuda zwerbuje jeszcze kogoś do ekipy na Euro.
  Po bandzie

  ©Janusz Wójtowicz

  I wiecie co? Nikogo Smuda nie wziął, za to trzech członków zwycięskiej piłkarskiej Kanady spędzi najbliższy tydzień na testach w zespole Młodej Ekstraklasy Śląska. Na koszt klubu. Taka ciekawostka. Może to Sybis ich wskazał, swego czasu amerykański Polonus, bo rywalizacji przyglądał się uważnie.

  Wpadał też Tęsiorowski, a i sam prezes Lato. No i obrazek z trenerem Tarasiewiczem mam jeszcze przed oczami, kiedy to nasi wybitni sportowcy narodowe ekipy na uroczystość otwarcia wyprowadzali.

  Wspomniany Sybis - licznych przyjaciół z USA, Maciek Zieliński - Ukraińców, potężny Mariusz Jędra - równie potężną Rosję. I szedł też wtedy Taraś.
  Deszcz zacina, zalewa oczy, trener niesie flagę Algierii, a obok jeden jedyny członek ekipy. Trzeba było widzieć tę znaną, z lekka naburmuszoną ostatnimi czasy, twarz szkoleniowca. Tak, to był symboliczny obrazek. Pomyślałem sobie, że tej legendy życie ostatnio nie rozpieszcza, że jakaś taka samotna wszędzie kroczy, w pojedynkę ze swoim sztandarem, może nawet krzyżem. Dlatego trzymam kciuki, by się Tarasiewicz odbudował i wrócił na top. By odżył. Ludziom z ambicją sam pieniądz do szczęścia nie wystarczy, sukcesu potrzeba, aprobaty.

  Sporo ciekawych ludzi przez areny się przewinęło. Jerzy Dudek Dance, Władysław Takiego Wała Kozakiewicz, Marszałek Borusewicz, czy senator Andrzej Person, odpowiedzialny w izbie za kontakty z emigracją. To człowiek z Włocławka, a studiował w Toruniu, gdzie poznał prawdziwą polską miłość do speedwaya ("Mieszkałem w akademiku tuż przy stadionie. Z kolegą. Wariat kompletny, po ryku silnika poznawał, kto trenuje").

  Do samego końca był red. Krzysztof Miklas, co to jeździł za Małyszem, gdy inni jeszcze nie jeździli. I Andżelika Borys, osławiona szefowa związku Polaków na Białorusi, przez KGB przesłuchiwana regularnie. Za dnia grywała w kręgle, wieczorami uczestniczyła w spotkaniach Polonusów z Klubem Olimpijczyka. Czyli z Włodkiem Chleboszem i Mirkiem Rzepkowskim m.in., którzy jesienią będą szturmować parlament z list PSL-u. Słusznie zresztą zauważył Chlebosz, że jest polityka jak sport.

  To taka sama rywalizacja. Najpierw cztery lata pracujesz, a później igrzyska. Czyli wybory. Rzepa, wnuk gajowego i syn myśliwego, wicemistrz olimpijski z Atlanty w skeecie, ma już nawet pomysł na swój spot: "Celuję w tego rzutka, walę, rozpada się na trzy części, na trzy litery - P, S, L - i opadają one na mapę Dolnego Śląska".

  No i tartan na lekkoatletycznym Stadionie Olimpijskim jeszcze nam po igrzyskach zostanie. A nowe igrzyska już we wrześniu na Pilczycach. Dzwonią koledzy z Polski, pytają, co z akredytacją na walkę Adamka. A tu żadnych mejli, żadnej informacji. Chyba nie tak to powinno wyglądać. Cicho wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie. Wcześniej, 3 września, czyli za chwilę, monster trucki mają na stadionie warczeć. Dla mnie to forma wrestlingu, żaden darmowy bilet mnie nie skusi. Tłumaczę sobie tę imprezę następująco - miała to być próba generalna przed tak ważnym i tak wielkim wydarzeniem, jak bitwa z Kliczką na ponad 40 tys. ludzi. A przy okazji pierwsza możliwość zarobku.

  No więc ciężarówki na budowę z pewnością dojadą. Wierzę, że normalne autka, z niższym zawieszeniem, również (a propos - pozdrowienia dla pana Grzegorza, blacharza złotej rączki z Hondy w Mirkowie).

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   olimpijski

   wykładowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 27

   Człowieku , czego Ty oczekujesz? Na AWF Wrocław panuje tylko koteria i układy naukowo gospodarcze Kanclerza i elity naukowej AWF. Tam się nic nie zmieni ! Nawet rodzina kanclerza ma od dawna zyski...rozwiń całość

   Człowieku , czego Ty oczekujesz? Na AWF Wrocław panuje tylko koteria i układy naukowo gospodarcze Kanclerza i elity naukowej AWF. Tam się nic nie zmieni ! Nawet rodzina kanclerza ma od dawna zyski z obieków wynajmowanych na uczelni (oczywiście po przetargu).
   Zamyka się stadiony sprawdza różne obiekty ale dopiero po tragedii - POLAK MĄDRY PO SZKODZIE ! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stadion LA na olimpijskim

   wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 21

   Jak to to jest , że dopuszcza się do oranizowania imprezy masowej na nie odebranym obiekcie ( stadion LA na olimpijskim) ?????? a następnego dnia nie można odbyć treningu ze względu na brak...rozwiń całość

   Jak to to jest , że dopuszcza się do oranizowania imprezy masowej na nie odebranym obiekcie ( stadion LA na olimpijskim) ?????? a następnego dnia nie można odbyć treningu ze względu na brak odbioru ???
   Gdzie są służby miejskie i wojewódzkie ???? czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek ? Czy "kanclerz" AWF Wrocław będzie dalej wszystkich nabijał w butelkę swoim cynicznym uśmiechem ???
   Prezydencie miasta , Wojewodo i Marszałku do roboty i do wyciągnięcia konsekwencji!
   A co by się stało gdyby doszło do jakiegoś wypadku na stadionie ???? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama