Weekend na Dolnym Śląsku? Oto nasze propozycje

  Weekend na Dolnym Śląsku? Oto nasze propozycje

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na Dolnym Śląsku sporo się dzieje podczas tego weekendu.
  W Jeleniej Górze będą spektakle na ulicy

  W Jeleniej Górze będą spektakle na ulicy ©Marcin Oliva Soto

  Zobacz też: Baseny i kąpieliska we Wrocławiu (godziny otwarcia, ceny biletów)

  W górach przygotowano dwie imprezy rowerowe. W sobotę kolarze wjadą na Stóg Izerski w ramach wyścigu Bike Maraton (start o godz. 11 w Świeradowie-Zdroju). Trasy mają od 30 do 90 km długości. W niedzielę - grupowy wjazd na Śnieżkę. Kolarze ruszą z centrum Karpacza o godz. 11 w stronę kościółka Wang i dalej na Śnieżkę ( 10 km). Chętni muszą się zgłosić godzinę przed startem.

  W Jeleniej Górze w sobotę i niedzielę przedstawienia teatrów ulicznych.
  Od godz. 16 na pl. Ratuszowym występować będą kolorowe i atrakcyjne grupy z Polski, Niemiec, Włoch i Słowenii. Po godz. 22.30 aktorzy przeniosą się ze spektaklami na plac za hotelem Mercure przy ul. Sudeckiej. W sobotę obejrzymy "Niewidzialną siłę" Teatru Nuova, zaś w niedzielę "Or-landa Szalonego" Teatrów Nucelo i Antagon.

  Występ japońskiego pianisty Yukio Yokoyamy to hit 66. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Artysta będzie grał utwory Fryderyka Chopina przez sześć godzin (tylko dwie 15-minutowe przerwy) - w nie-dzielę w muszli koncertowej parku Zdrojowego od godz. 10. Wstęp wolny.
  V Festiwal Filmów Amatorskich "Biała Dama" 2011 odbędzie się w zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. W sobotę w g. 14-17 będzie można zobaczyć produkcje konkursowe, a następnie film Wojciecha Majewskiego pt. "Przebudzenie". W niedzielę blok filmowy młodego kina wrocławskiego oraz reportaży komórkowych, a o g. 16.15 jury ogłosi zwycięzcę konkursu i zobaczymy najlepsze filmy. Wstęp wolny.

  W niedzielę w ramach Głogowskiego Lata Teatralnego będzie spektakl dla dzieci "Bajkowy przekładaniec" Teatru Małego z Częstochowy. Początek o godz. 11 na placu przed MOK-iem. Wstęp wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama