Ważne
  Rusza 11. Letni Festiwal Gitary

  Rusza 11. Letni Festiwal Gitary

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Brzmienia flamenco, jazz, klasyka, dobrze znane nazwiska i młode gwiazdy gitary. A do tego warsztaty w plenerze i interakcja z innymi adeptami sześciu strun. Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej przez najbliższe sześć dni będzie domem gitary. W koncertach będzie można wziąć tam udział codziennie z wyjątkiem piątku.
  Rusza 11. Letni Festiwal Gitary

  ©fot. materiały prasowe

  5 sierpnia od godz. 16.30 w parku Staromiejskim, na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek rozpocznie się Gitarowy Piknik, w ramach którego zagrają m.in. Krzysztof Pełech, Marcin Olak i Piotr Restecki (finalista programu "Must Be The Music"). Nie zabraknie orkiestry gitarowej, brzmienia flamenco, rumby, rock-jazzu i funky. Natomiast w niedzielę, 7 sierpnia, na zakończenie maratonu muzycznego w Krzyżowej (godz. 19.30) zaprezentują się Anto-nello Lixi - włoski mistrz muzyki dawnej, Robert Horna - gra jazz, muzykę improwizowaną, klasykę i world music, Leszek Potasiński - inspiruje się brzmieniami latynoskimi i Kuba Niedoborek - polski gitarzysta flamenco. Koncert zakończy występ tancerek flamenco, które wezmą udział w warsztatach Agaty Teodorczyk.

  Warsztatów w Krzyżowej będzie więcej - gwiazdy festiwalu udzielą wskazówek adeptom sześciu strun. Przybliżą im różne style - od klasyki, przez fingerstyle, po jazz i flamenco. Podczas imprezy, której pomysłodawcą (podobnie jak Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara) jest Krzysztof Pełech, wykładowcy i uczestnicy warsztatów będą spotykać się w "Piwnicy Dżemowej" w pałacu na wspólne, spontaniczne granie.

  Przed jam session mistrzowie codziennie o godz. 19.30 pojawiać się będą na scenie. Dziś zagra Łukasz Kuropaczewski, jutro Marcin Dylla, w czwartek Andrea Vettoretti, a w sobotę Marcin Olak ze swoim triem. Bilety na wszystkie koncerty kosztują 25 zł i można je kupić w internecie na stronie www.ticketpro.pl lub przed samymi koncertami.

  W kompleksie, którego centrum stanowi historyczny, XVIII-wieczny pałac należący kiedyś do hrabiowskiej rodziny von Moltke, będzie można nocować. Dla uczestników warsztatów przewidziane są specjalne pakiety. Cena każdego z nich obejmuje zakwaterowanie (7 noclegów w pokojach 3-4--osobowych bez łazienki), pełne wyżywienie i wstęp wolny na koncerty, wykłady i pokazy odbywające się w ramach Letniego Festiwalu Gitary.

  Udział w roli obserwatora we wszystkich zajęciach kursu kosztuje 900 zł, pięć lekcji indywidualnych i udział w zajęciach grupowych (jazz, fla-menco lub zespoły kameralne) to koszt 1050 zł. Można też wykupić pakiety jednodniowe (jeden nocleg, pełne wyżywienie i udział w roli obserwatora w zajęciach - 180 zł, jedna lekcja, jeden nocleg, pełne wyżywienie i aktywny udział we wszystkich zajęciach kursu - 230 zł). Za parking na czas trwania festiwalu jego uczestnicy zapłacą 40 zł. Formularz zgłoszeniowy jest na stronie internetowej www.gitara.krzy-zowa.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo