Violetta Villas chce zmienić wójta Lewina

  Violetta Villas chce zmienić wójta Lewina

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Artystka pierwsza poparła odwołanie wójta. Smaczku sprawie dodaje fakt, że jest ciotką jego żony.
  Inicjatorem zorganizowania w Lewinie Kłodzkim referendum w sprawie odwołania wójta jest Maciej Hawrylak. W środę listę z ponad 200 podpisami zawiezie do wałbrzyskiego biura komisarza wyborczego.

  Na pierwszej stronie wniosku o zwołanie referendum podpisała się Violetta Villas.
  - Inni mieszkańcy poszli w ślad za gwiazdą. Oni też mają już dosyć Bolesława Kędzierewicza - mówi Hawrylak, który zarzuca wójtowi m.in. to, że nie sięga po pieniądze z Unii.

  Villas od dłuższego czasu narzeka na wójta, którego żona jest jej ciotką. Ich relacje zepsuły się w grudniu 2006 roku, kiedy Kędzierewicz zlikwidował przytulisko dla zwierząt. We wtorek nie udało się nam skontaktować z gwiazdą.

  Opiekunka piosenkarki, Elżbieta Budzyńska, zapewniła nas jednak, że Villas nie tylko popiera ideę zorganizowania referendum, ale sama weźmie w nim udział.
  - Na pewno podniesie to frekwencję wyborczą - ocenia Budzyńska.

  W Lewinie mieszka ok. 2 tys. ludzi. Wniosek o zorganizowanie referendum musiało poprzeć 10 proc. uprawnionych do głosowania, czyli 170 osób. By wyniki były ważne, do urn musi pójść 30 proc. uprawnionych. Cztery lata temu w Lewinie odbyły się dwa referenda: w sprawie odwołania rady gminy i wójta Bolesława Kędzierewicza. Z powodu niskiej frekwencji uznano je za nieważne. Wójt uważa, że organizowanie kolejnego to wyrzucanie w błoto publicznych pieniędzy. Na referendum gmina będzie musiała wydać około 30 tys. zł. Roczny budżet Lewina to 1,1 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama