Zdrojewska? Skorupa? Kogo wystawi Platforma?

  Zdrojewska? Skorupa? Kogo wystawi Platforma?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej ma dzisiaj zdecydować, kto z list tej partii będzie walczył o mandat w Senacie. Tych kandydatów w piątek ostatecznie ma zaakceptować jeszcze Rada Krajowa.
  - Podejrzewam, że będzie to tylko formalność - mówi europoseł Piotr Borys, który na Dolnym Śląsku odpowiada za kampanię wyborczą. Nie chce zdradzić nazwisk, nad jakimi pochylą się władze partii. Zdradza jedynie: - Niektórzy kandydaci będą zaskoczeniem.

  Dzisiaj mają się więc skończyć domysły i spekulacje, czy np. o mandat w Senacie będzie walczyła Barbara Zdrojewska, radna sejmiku dolnośląskiego. Pewne ma być również to, czy w kampanii wyborczej zobaczymy wojewodę Aleksandra Marka Skorupę, który był rozważany jako kandydat na senatora w Legnicy.

  Zobacz też: Dutkiewicz stawia w wyborach na swojego zastępcę

  Jasna stanie się też sytuacja w Wałbrzychu. Mówi się, że Platforma może wystawić tam byłego prezydenta tego miasta Piotra Kruczkowskiego. Oprócz niego pojawiała się też kandy-datura Jerzego Tutaja, prezesa Przedsiębiorstwa "Zamek Książ".

  - Wszystko zmieniło się od ubiegłotygodniowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który utrzymał okręgi jednomandatowe. To oznacza, że wyborcy będą głosować na konkretnego człowieka, a nie na szyld partyjny - wskazuje jeden z działaczy PO.

  Nie tylko ta partia dopina wszystko na ostatni guzik przed jesiennymi wyborami. W najbliższy weekend swoich kandydatów na listach do Sejmu i Senatu ma zaakceptować PiS. SLD miał zrobić to w minioną sobotę, Zarząd Krajowy jednak odwołano i przeniesiono na 30 lipca. Część dolnośląskich działaczy Sojuszu przekonywała, że nie ma jeszcze kompletu chętnych do Senatu.
  Na początku sierpnia prezydent Bronisław Komorowski ma ogłosić termin wyborów parlamentarnych.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Blog o polityce.

   Wrop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

   Subiektywny blog o polityce: http://piespolityczny.blogspot.com/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paweł Hreniak

   jacek_23 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 13

   Dobry samorządowiec,
   Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

   www.hreniak.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama