Dutkiewicz wystawi w wyborach swojego zastępcę

  Dutkiewicz wystawi w wyborach swojego zastępcę

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jarosław Obremski (po lewej) i Rafał Dutkiewicz

  Jarosław Obremski (po lewej) i Rafał Dutkiewicz ©Tomasz Hołod

  Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia, ma być kandydatem ruchu Obywatele do Senatu w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Przyznał to dziś na łamach Gazety Wrocławskiej prezydent Rafał Dutkiewicz.
  Jarosław Obremski (po lewej) i Rafał Dutkiewicz

  Jarosław Obremski (po lewej) i Rafał Dutkiewicz ©Tomasz Hołod

  Dziś Gazeta Wrocławska publikuje rozmowę z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, przeprowadzoną przez redaktora naczelnego Arkadiusza Franasa. O czym rozmawiają?

  O ruchu Obywatele dla Senatu, którego jednym z liderów jest Rafał Dutkiewicz  Kogo wystawi Pan we wrocławskiej drużynie?
  Nie ma jeszcze żadnych decyzji personalnych, ale powiem panu, z kim już rozmawiałem. Otóż moim zdaniem bardzo prawdopodobna jest kandydatura prof.
  Tadeusza Lutego. Jestem tym bardzo zainteresowany. Nie usłyszałem "nie", choć szczerze wyznam, że nie padło także zdecydowane "tak". Rozmawiałem kiedyś o tym z Władysławem Frasyniukiem i już dawno usłyszałem stanowcze "nie". Władek na razie nie chce wracać do polityki. Pojawił się też dość naturalny pomysł kandydatury wiceprezydenta Jarosława Obremskiego. To dlatego, że sami prezydenci miast - wedle prawa - nie mogą kandydować, więc ustaliliśmy, że wystawimy swoich zastępców. To ma być takie mocne podkreślenie, że nasza inicjatywa jest naprawdę samorządowa. A Jarosław Obremski spośród moich zastępców ma największe doświadczenie polityczne.

  O stadionie


  2012 dużo bliżej, nie mówiąc już o sierpniu 2011. Co miesiąc Pan uspokajał, że zdążymy ze stadionem i drogami dojazdowymi. Sierpień już za kilka tygodni, a tam jeszcze setki robotników i trochę do zrobienia.
  Zdążymy. Choć w takim wymiarze, jak to zawsze podkreślałem. Stadion będzie gotowy na zaplanowane imprezy, a wokół drogi staną się przejezdne. Oczywiście będą trwały jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe, ale one nie zakłócą funkcjonowania naszej nowej areny oraz tras dojazdowych, z parkingiem włącznie. Choć przykład gdański pokazuje, że odbiory techniczne mogą wszystkich zaskoczyć. Straszliwe napięcie emocjonalne wokół stadionów spowodowało, że nadzorujący odbiory stali się nad wyraz precyzyjni. W Gdańsku poszło o klapy dymowe. Jedna i tylko jedna z nich nie zadziałała równocześnie z innymi, tylko z lekkim opóźnieniem. Normalnie inspektor strażacki powiedziałby: wzorowo. Teraz orzekł, że przyjdzie za dwa tygodnie i do tego czasu usterkę trzeba naprawić. To nadmierny rygoryzm, choć można się go było spodziewać. Zwłaszcza że w Polsce od kilkudziesięciu lat tak wielkich stadionów nikt nie odbierał.

  Z rozmowy dowiesz się też
  * Kto, oprócz Rafała Dutkiewicza, stoi za ruchem Obywatele do Senatu i gdzie wystawi on swoich kandydatów?
  * Jak Wrocław zamierza zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach i dlaczego, by to zrobić, trzeba sprzedać kilka budynków?
  * Nie tylko światopoglądowo Dutkiewiczowi blisko do Platformy. Także towarzysko

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szukanie szalupy

   vb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 20

   długi już kąsają, ratuj się kto może, a może na koniec jeszcze leasing wszystkiego co się da - przecież formalnie to nie jest dług.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Władziu powiedział NIE....

   Anton (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 17

   ... bo jak narazie to zajmuje się wychwaniem latorośli...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory 2011

   Urban (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 22

   Czytajcie wybitną książkę Stefana i Andrzeja Bratkowskich - "Gra o jutro 2 - co warto zrobić teraz i z myślą o wnukach". Piszą: " Nikt nie ukrywa obecnie, że nasza legislacja, system prawodawczy,...rozwiń całość

   Czytajcie wybitną książkę Stefana i Andrzeja Bratkowskich - "Gra o jutro 2 - co warto zrobić teraz i z myślą o wnukach". Piszą: " Nikt nie ukrywa obecnie, że nasza legislacja, system prawodawczy, choruje i to ciężko. Ale nasi rówieśnicy i młodsi koledzy prawnicy, dziś profesorowie uniwersytetów, nie czują się odpowiedzialni ani za stan naszego prawa i jego instytucji, ani za tryb naszego prawodawstwa. Tymczasem posłów, przedstawicieli narodu, wybieramy takich, jakich pozwala wybrać system okręgów wielomandatowych, a nie wedle ich kompetencji w tworzeniu prawa". OBYWATELE! NIE WYBIERAJCIE TANCEREK NA RURZE, CHŁOPKÓW-ROZTROPKÓW!
   Panie senatorze Stanisławie Huskowski - był pan Prezydentem Wrocławia – samorządowcem - obecnie senatorem - co pan zrobił dla "uzdrowienia senatu". NIC!
   Senat staje się miejscem odpoczynku - sanatorium dla strudzonych samorządowców.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hej szable w dłoń

   Baśka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 18

   Hej szable w dłoń! Łuki w juki, a łupy wziąć w troki.
   Hajda na koń! Hajda na koń! Okażemy się godni epoki, ach epoki.
   Ruszamy w bój aby Polskę uwolnić od zbója.
   Kaczyński zbój, okrutny zbój,...rozwiń całość

   Hej szable w dłoń! Łuki w juki, a łupy wziąć w troki.
   Hajda na koń! Hajda na koń! Okażemy się godni epoki, ach epoki.
   Ruszamy w bój aby Polskę uwolnić od zbója.
   Kaczyński zbój, okrutny zbój, nie zwycięży nas nigdy tralala.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Partia Umiarkowanego Postępu (W Granicach Prawa)

   Jaroslav Hasek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

   MANIFEST
   PARTII UMIARKOWANEGO POSTĘPU
   (W GRANICACH PRAWA)
   Ludu Czeski!
   Był rok 1492, kiedy Kolumb wypłynął z Genui, żeby odkryć Amerykę. Od tego czasu upłynęło kilka stuleci, my zaś mamy pełne...rozwiń całość

   MANIFEST
   PARTII UMIARKOWANEGO POSTĘPU
   (W GRANICACH PRAWA)
   Ludu Czeski!
   Był rok 1492, kiedy Kolumb wypłynął z Genui, żeby odkryć Amerykę. Od tego czasu upłynęło kilka stuleci, my zaś mamy pełne prawo sądzić, widząc dziś postęp na ziemiach przez Kolumba odkrytych, że postęp ten nie mógł się zrodzić nagle na drodze gwałtownej, ale że postęp ten, od owego historycznego zdarzenia, kiedy najsłynniejszy Czech, Kolumb, odkrył Amerykę, wypływając z Genovic, kroczył drogą umiarkowaną w granicach prawa i że zdecydowanie Ameryka nie stałaby dziś na takim poziomie cywilizacji, gdyby jej Kolumb nie odkrył. Kolumb jednak się nie bał i kierując się już wówczas zasadą „ umiarkowany postęp w granicach prawa” z łaski prześwietnych urzędów dopłynął na skraj Ameryki, żeby nie doprowadzić sprawy do skrajności. Dopiero po nim pewien Amerykanin odkrył cały właściwy ląd, który nazywa się od niego Ameryka. Potem trzeba było jeszcze wytępić Indian, wprowadzić niewolnictwo i w ten sposób zaprowadzić wszędzie postęp, powolutku, pomału, i wreszcie oto widzimy, że po kilku wiekach udało się Edisonowi wynaleźć fonograf. Gdyby Kolumb do Ameryki nie jeździł, gdyby w ogóle nie podjął tej turystycznej wyprawy, Indianie walczyliby nadal przeciw sobie i nie mieliby nawet fonografu, a nasze państwo nie miałoby źródeł zysków, monopolu tytoniowego, prosty lud wiejski nie miałby swoich zacierek, nie znano by ziemniaków ani wódki z nich, po prostu nie byłoby dobrobytu. Kolumb natomiast spróbował i Amerykę odkrył, kierując się pięknym staroczeskim hasłem: „ Spróbował i zrobił taczki”.
   Podobnie i my, wychodzimy do ciebie, ludu czeski, z nowym programem. Spróbowaliśmy założyć nową partię polityczną i jesteśmy przekonani, że uda się nam to, zgodnie z polskim przysłowiem „ Z małej iskierki wielki ogień bywa”.
   Ludu czeski! Czesi! Rodacy! – Kolumb także nie wiedział, jakie owoce wyda jego podróż do Ameryki, co da to przedsięwzięcie, jakie temu przedsięwzięciu będą towarzyszyć wydarzenia historyczne, i że ukoronowaniem jego podróży do nieznanych brzegów Ameryki będzie miliardowy spadek szlachetnego Carnegiego dla amerykańskich uniwersytetów.
   Tak więc i my, założyciele nowej partii politycznej, nie przeczuwamy i nawet nie możemy przeczuwać, co dobrego dokona ta partia dla ludzkości, a zwłaszcza dla ciebie, drogi ludu czeski!.
   Wy zaś z pewnością zapytacie o poglądy partii, o jej program. Jakaż nazwa może być jednak piękniejsza od tego hasła, które nowa partia wypisała na swoim sztandarze: „ umiarkowany postęp w granicach prawa”?
   Obywatele, Czesi!
   Pamiętając o tym, że prawo chroni każdego człowieka przed gwałtem, oddaliśmy swój program pod ochronne skrzydła prawa, ponieważ zaś wszystkie prawa u nas podlegają z biegiem czasu reformie, czyli idą ręka w rękę z umiarkowanym postępem, dlatego też umiarkowany postęp umieściliśmy w naszym programie. Jest rzeczą nie do pomyślenia, żeby niemowlę nagle stało się mężczyzną, bo może się nim stać jedynie poprzez naturalny rozwój dzień po dniu, rok po roku.
   Ludu czeski!
   Zanim znalazłeś się pod panowaniem Habsburgów musieli się najpierw narodzić Przemyślidzi, Jagiellonowie, Luksemburgowie i dopiero po kilku wiekach dostałeś się pod panowanie Habsburgów. Podobnie most Svatopluka Cecha nie zbudowano przez jedną noc, najpierw musiał się Svatopluk Cech urodzić, stać się sławnym, umrzeć, potem przeprowadzono asenizację, a dopiero potem zbudowano most Svatopluka Cecha.
   Ludu czeski! W czeskim narodzie istnieje wiele partii, które będą cię przekonywać, że to wszystko można zrobić od razu, naraz! Inne z kolei ci powiedzą, że to w ogóle niemożliwe! Komu więc uwierzysz? Z pewnością tym wszystkim, którzy uświadomią ci, że wszystko to działo się drogą umiarkowanego postępu w granicach prawa
   Jaroslav Hasek
   Praga 1911 r
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Itsme

   Itsme (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 23

   Prez. Dutkiewicz wystawia swojego kandydata, żeby wysondować, czy jego ruch ma jakieś szanse.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...to niech mu ktoś wytłumaczy, że go w Warszawce nikt nie chce i leją z niego...

   AntyWał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 24

   ...niech spada do tego swego Ramiszowa i jak go widłami nie poszczują, niech tam buduje pierwszą stację metra....LOL...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taaaa pierwsza linia o nazwie RR - Ratusz Ramiszów!!

   Cycki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   Wild będzie powoził wagonikami. Tylko skąd wezmą Łyska z pokładu Idy???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Blog

   Wrop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   Subiektywny blog o polityce we Wrocławiu: http://piespolityczny.blogspot.com/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piotr Babiarz

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 28

   Piotr Babiarz- Radny Rady Miasta II kadencję
   w przeszłości kierownik renomowanej kancelarii prawnej we Wrocławiu
   oraz Zastępca Dyrektora w Zakładzie Obsługi Urzędu Dolnośląskiego Urzędu...rozwiń całość

   Piotr Babiarz- Radny Rady Miasta II kadencję
   w przeszłości kierownik renomowanej kancelarii prawnej we Wrocławiu
   oraz Zastępca Dyrektora w Zakładzie Obsługi Urzędu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

   www.piotrbabiarz.com

   Popierajmy Wrocławian w wyborach do Sejmu !!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zgadzam się

   zar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19

   czas zmienić te same twarze....czas na nowe osoby i mlode....PJN

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..Dutkiewicz niech wystawi "swój" dom w Ramiszowie na sprzedaż ..może będzie na długi dla mennicy...

   Klekot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 22

   ..zanim wypowie umowę na biletomaty etc. ... bo Duduś-Gierek nie płaci ....A ryj na salonach pokazuje...tylko kto go tam chce...:DD

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pan Dutkiewicz

   wrocławianin61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 19

   Przykład Pan Dutkiewicza jest klasycznym przykładem " zmian jakie zachodzą od roku 1989 " czyli nic się nie zmienia z wyjątkiem medialnego wrzasku jak i sprytnie forsowanych indywidualnie...rozwiń całość

   Przykład Pan Dutkiewicza jest klasycznym przykładem " zmian jakie zachodzą od roku 1989 " czyli nic się nie zmienia z wyjątkiem medialnego wrzasku jak i sprytnie forsowanych indywidualnie korzystnych decyzji. Ten Pan to nie jest ani na milimetr prawdziwym Burmistrzem takiego maista jak Wrocław - bowiem degradacja postepuje z roku na rok. No ale cóż z tego kiedy zawsze świetnie wygląda, ma wiele pomysłów " dla Polski ?!? " i wogóle zachowuje się tak jakby nic się nie stało. Dla mnie osobiście tego typu postawa to przykład " swoistego przekształcania się " mentalności wrodzonej komunisty
   - do tego wszechwiedzącego ; w sferą najnormalniejszego omijania się z elemengtarna prawdą i to w podstawowych kwestiach. Najgorsze jest to,że to nie jedyna osoba z aktuialnie wykreowanego świata polityki - zarówno tej samorządowej jak i tej ogólnokrajowej / posłowie i senatrorowie /. Najważniejsze w mentalności tego typu ludzi już widocznych od czasów Piotra Skargi jest : PRYWATA - PRYWATA - PRYWATA no i 3 x TAK !!! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama