Lubin: Będą ograniczenia na krajowej trójce

  Lubin: Będą ograniczenia na krajowej trójce

  Ewa Chojna

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza ograniczenia na drodze krajowej nr 3 na odcinku niedaleko miejscowości Chróstnik. Zmiany wprowadzone zostaną na wniosek policjantów z Lubina.
  Wskazany odcinek drogi, przy zjeździe na działki w Chróstniku jest bardzo niebezpieczny. Często dochodzi tam do tragicznych wypadków, a zaledwie kilka dni temu, w zderzeniu z tirem, zginął 25-letni kierowca.

  - W tym miejscu jest bardzo duże natężenie ruchu - mówi Karolina Hawrylciów z lubińskiej KPP. - W ciągu jednego dnia przejeżdża tamtędy tysiące samochodów, dlatego też skierowaliśmy do GDDKiA wniosek o wprowadzenie ograniczeń na drodze.

  Na zmianę przepisów w ruchu drogowym nie będziemy musieli długo czekać. - Właściwie prace już trwają - powiedział nam Michał Nowakowski z GDDKiA. - Obecnie prowadzone jest coroczne odnawianie oznakowania poziomego i w ramach tych prac zostaną postawione znaki zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości do 70 km/h.

  Przedstawiciel GDDKiA przekonuje, że jeżeli tylko kierowcy będą stosować się do przepisów i jeździć z wyobraźnią, na drogach będzie o wiele bezpieczniej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama