Zniknęły trzy miliony

  Zniknęły trzy miliony

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tajemnicza kradzież pieniędzy z wrocławskiego oddziału BRE Banku przy ul. Strzegomskiej. Jak udało nam się ustalić, z tzw. nocnej wrzutni zniknęły trzy miliony złotych w gotówce.
  Wrzutnia to miejsce, do którego po zamknięciu placówki trafiają pieniądze od klientów banku. Chodzi o znaczne sumy, np. dzienny utarg sklepu czy innej, mniejszej placówki bankowej.

  Gotówkę, która trafia do wrzutni, odbierają najczęściej pracownicy agencji ochrony.
  Według naszych informacji wrzutnię BRE Banku przy Strzegomskiej obsługują ochroniarze firmy Solid Security. To oni mają przetransportować pieniądze wraz z dokumentami i dostarczyć wszystko do wrzutni. Następnego dnia rano pracownicy banku liczą pieniądze i księgują je na wskazanych w dokumentach kontach klientów.

  Teoretycznie procedura ta uniemożliwia kradzież gotówki. Chyba że doszłoby do napadu na konwojentów z pieniędzmi. A takiej sytuacji w tym przypadku nie było.
  Jak więc zginęły trzy miliony złotych?

  Policja nie odpowiada na to pytanie. Wojciech Wybraniec z biura prasowego dolnośląskiej komendy zasłania się dobrem trwającego śledztwa.
  - Trwa w tej sprawie postępowanie wyjaśniające w naszej firmie - dodaje też rzecznik Solid Security Krzysztof Lenard.

  Nie ma dowodów, że kradzież ma coś wspólnego z Solidem i jego pracownikami.
  Rzeczniczka BRE Banku Paulina Rutkowska też nie mówi o szczegółach.
  - Sprawa jest wyjaśniania. Pieniądze były ubezpieczone, a reklamacje klientów związane z tą sprawą rozpatrywane są w trybie pilnym - informuje.

  To kolejna podobna historia we Wrocławiu. W ubiegłym roku w tajemniczy sposób zniknęły pieniądze z bankomatu przy ul. Horbaczewskiego.
  Choć nie było śladów włamania, z urządzenia zniknęło kilkaset tysięcy złotych. Złodziei nie złapano do dziś.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama