Nie chcą przychodni na Karłowicach

  Nie chcą przychodni na Karłowicach

  Eliza Głowicka

  Lekarze przyjmujący chore dzieci w przychodni kardiologicznej "Echomed" przy ul. Przybyszewskiego od niemal dwóch lat starają się o przebudowę niewielkiego jednopiętrowego budynku.
  Chcą bowiem rozwinąć działalność i na I piętrze otworzyć dodatkowe gabinety lekarskie. Aby móc to zrobić, m.in. muszą wybudować na zewnątrz nową klatkę schodową. To wymóg sanepidu.

  Jednak plany kardiologów pokrzyżowała grupa mieszkańców ul. Przybyszewskiego. Protestują przeciwko rozbudowie przychodni, której działalność - ich zdaniem - już teraz zatruwa im życie.
  - Tu nie ma miejsca na tego typu usługi. Ulica jest wąska, a pacjenci parkują samochody jak popadnie. Trzy stłuczki już były z ich winy - denerwuje się Małgorzata Malik, jedna z mieszkanek.

  Ona i inni protestujący uważają, że po rozbudowie przychodni, pacjenci całkowicie zablokują ulicę. Twierdzą też, że rodziny pacjentów zakłócają im ciszę i palą pod oknami.
  We Wrocławiu na wizytę u kardiologa czeka się nawet pięć miesięcy.
  - Dodatkowe gabinety w mieście na pewno by nie zaszkodziły. Nie rozumiem tej zawziętości i oporu - wzdycha dr Piotr Kołtowski z "Echomedu".

  To jedno z dwóch miejsc w regionie, gdzie przeprowadza się bezpłatne badanie USG serca płodu, pozwalające wykryć wady wrodzone.
  Inwestor z przychodni dostał decyzję o warunkach zabudowy z wydziału architektury urzędu miejskiego, ale mieszkańcy ją zaskarżyli. Przegrali, jednak odwołali się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sprawa trafiła już do Sądu Najwyższego.
  - Tymi ludźmi kieruje chyba tylko ślepa zawiść - uważa szef "Echomedu".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama