We wrocławskim finale PLFA górą The Crew

Paweł Witkowski
The Crew w Bielawie sięgnęło już po swoje drugie mistrzostwo
The Crew w Bielawie sięgnęło już po swoje drugie mistrzostwo Dariusz Gdesz
Futboliści The Crew Wrocław mogą solidarnie krzyknąć: "do trzech razy sztuka". Załoga przegrała dwa poprzednie finały Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W tym roku już nikt nie był w stanie jej pokonać. Dzięki niedzielnej wygranej w Bielawie z inną wrocławską drużyną - Devils, sięgnęła po raz drugi w swojej historii po tytuł mistrza Polski.

- Obu tytułów nie sposób porównać. Przed czterema laty byliśmy najlepsi w amatorskich rozgrywkach, teraz wygraliśmy w profesjonalnie przeprowadzonych zawodach. To zwycięstwo cieszy bardziej - opowiada tylny obrońca The Crew Jakub Głogowski, który był uczestnikiem obu spotkań.

Początek meczu należał do Devils. Pierwsze przyłożenie zdobył Christopher Washington. Chwilę później podwyższył Krzysztof Wis. Załoga zaatakowała w drugiej kwarcie. Klasę pokazał Mark Philmore, który piłkę za linię końcową wprowadził dwukrotnie. Pierwszą połowę The Crew wygrało 20:7.

Później znów do głosu doszły Diabły i wydawało się, że tak jak przed rokiem wygrają finał. Jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania było 26:20 dla zeszłorocznych triumfatorów. Chwilę później rozpoczęły się najbardziej emocjonujące momenty w polskiej historii tej dyscypliny. Justin Walz z The Crew zdobył przyłożenie po pięciojardowej akcji na 87 sekund przed ostatnim gwizdkiem. Potem kopnięciem próbowały punktować Diabły, jednak rywale na to nie pozwolili.

Kluczem do wygranej była gra w obronie. - Zagraliśmy perfekcyjnie taktycznie. Szczególnie w końcówce. M.in. zmusiliśmy przeciwnika do dwóch falstartów - mówi Głogowski.

Cały sezon był dla załogi perfekcyjny. Zwyciężyli we wszystkich jedenastu spotkaniach w sezonie. W rundzie zasadniczej pokonali Devils 41:34.

VI finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego
Devils - The Crew 26:27 (7:0, 0:20, 11:0, 8:7)
Poprzednie finały:
12.11.2006, Warszawa Warsaw Eagles - Pomorze Seahawks 34:6 (6:6, 18:0, 3:0, 7:0)
14.10.2007, Warszawa The Crew - AZS Silesia Miners 18:0 (8:0, 8:0, 0:0, 2:0)
18.10.2008, Wrocław Warsaw Eagles - Pomorze Seahawks 26:14 (0:0, 6:7, 0:0,20:7)
17.10.2009, Warszawa AZS Silesia Miners - The Crew 18:7 (6:0, 0:7, 12:0, 0:0)
24.07.2010, Wrocław Devils - The Crew 26:21 (7:14, 10:7, 6:0, 3:0)

Materiał oryginalny: We wrocławskim finale PLFA górą The Crew - Gazeta Wrocławska