Wrocław: Nowy skate park może już za rok

  Wrocław: Nowy skate park może już za rok

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Młodzi wrocławianie, którzy spotykają się przy ul. Świdnickiej, by wspólnie pojeździć, szacują, że jest ich co najmniej stu. A w całym mieście bez wątpienia o wiele więcej. Narzekają, bo nie mają gdzie jeździć na świeżym powietrzu.
  5 lipca rozpoczęła się rozbiórka skate parku przy Rychtalskiej

  5 lipca rozpoczęła się rozbiórka skate parku przy Rychtalskiej ©Piotr Warczak

  Można ich spotkać przy przejściu Świdnickim czy w kampusie Politechniki Wrocławskiej, w okolicach budynku C13, tzw. serowca.

  - Na "Świdniku" dobrze się jeździ, bo jest dużo marmuru, ale zabawa może się szybko zakończyć mandatem od strażników miejskich - przestrzega Kamil Bohdankiewicz, student z Wrocławia. Dodaje, że chętnie jeździliby gdzie indziej, ale w mieście nie mają odpowiedniego miejsca.

  Z zazdrością patrzą na kolegów z Bielawy czy Szczytnej. Tam z powodzeniem funkcjonują skate parki. Są nawet rozbudowywane. Tymczasem wrocławscy skaterzy na początku lipca musieli rozmontować bowla (basen z okrągłymi ścianami, po których można było jeździć na deskorolce). Zbudowali go własnymi siłami w budynku przy ul. Rychtalskiej. Tam spotykali się największy zapaleńcy tego sportu z Wrocławia. Utrzymywali go za własne pieniądze.

  W 2007 r. z placu Wolności znikł skate park, bo rozpoczynała się budowa Narodowego Forum Muzyku. Urządzenia trafiły do magazynów Miejskiego Ośrodka Sportu. - Wtedy chcieliśmy otworzyć taki punkt na Biskupinie, ale mieszkańcy woleli, by powstały tam korty tenisowe - tłumaczy Waldemar Bis-kup, dyrektor MCS. Urzędnicy znaleźli więc nowe miejsce.

  Nowy obiekt powstanie w parku przy ul. Tęczowej. - Projekt mamy, chcemy wykorzystać urządzenia ze starego parku, ale potrzebujemy pół miliona złotych - przekonuje Biskup. W tegorocznym budżecie MCS nie ma na to pieniędzy.

  Jest szansa, że skate park powstanie w przyszłym roku. - Przekonujemy do tego pomysłu radnych z komisji sportu i rekreacji, oni podejmą decyzję - informuje Piotr Mazur z magistratu.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie pół miliona?!?!??

   wałek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   z tym projektem ta investycja wyniosła by nie więcej jak 250.000 zł (nie wkrecaj beszczelny złodzieje!!!)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   ppp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 46

   To już tego skate parku na terenie byłej zajezdni przy ulicy Legnickiej już niema?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!!

   tinamou (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 32

   Jest, ale zadaszony. Latem lepiej jeździć na świeżym powietrzu zamiast w hali, która nagrzewa się do nieznośnych temperatur (brak cyrkulacji powietrza + rozgrzana blacha)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!??

   ?!?!!?! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 32

   Do tego dochodzi jeszcze kask, ktory tak grzeje w glowe ze nie da sie wytrzymac

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama