Szkoły inwestują w sport

  Szkoły inwestują w sport

  Ewelina Oleksy

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Budują nowe boiska, baseny i sale do ćwiczeń. Urzędnicy dają na to szkołom duże pieniądze.
  W poniedziałek mija termin składania ofert w sprawie budowy skoczni do skoku o tyczce przy Zespole Szkół nr 22 przy ul. Parkowej. Ciągle aktualny jest konkurs na projekt bloku sportowego dla Zespołu Szkól nr 5 przy ul. Hauke-Bosaka. A także na projekt basenu i bloku sportowego przy Szkole Podstawowej nr 44 i Gimnazjum nr 11. Zarząd Inwestycji Miejskich już ogłosił przetargi na kolejne sportowe atrakcje dla uczniów.


  Nowe boisko do piłki nożnej, ręcznej i hokeja powstało właśnie w Szkole Podstawowej nr 64 przy ul. Wojszyckiej. Na betonie tego starego niejeden piłkarz zdarł sobie kolana. Teraz o kontuzjach nie ma mowy, bo nawierzchnia zmieniła się w miękki kauczuk. Oprócz tego przed szkołą stanęły nowe kosze, bramki i tzw. piłkołapy. Chodzi o siatki, dzięki którym piłka nie wypadnie na ulicę.

  - Dzieci są zachwycone, że mają piękne boisko - podkreśla wicedyrektor Maria Huk. Nic dziwnego, że czas spędzają tu teraz chętnie nawet po lekcjach.
  - Praktycznie stąd nie wychodzimy. Jest super, bo nie dość, że piłka inaczej się odbija, to nie trzeba się bać, że podczas wywrotki złamiemy nogę - tłumaczy zadowolony Aleks Górniak z kl. VI b.

  Jego szkoła to jedna z wielu wrocławskich placówek, które dostały duże pieniądze na zainwestowanie w sport. W sumie na nowe boiska i sale gimnastyczne wydział edukacji da w tym roku wszystkim 50 mln zł. Urzędnicy stawiają na promocję sportu i szczodrą ręką rozdają pieniądze.
  Powód? Blisko co trzeci uczeń miga się od ćwiczenia na wuefie.
  - Dlatego wychowanie fizyczne to jeden z naszych priorytetów - podkreśla Lilla Jaroń, dyrektor wydziału edukacji. - Nawiążemy współpracę z klubami sportowymi i w ciągu najbliższych dwóch lat zwiększymy liczbę klas sportowych z 62 do 100 - zapowiada Jaroń.

  Żeby to się udało, konieczne jest wybudowanie solidnej bazy. Przed Gimnazjum nr 13 przy ul. Reja właśnie powstaje cały blok sportowy. Do budynku przypominającego trójwymiarową bryłę prowadzić będą dwa wejścia. Jedno bezpośrednio od strony ulicy, drugie połączy nowy blok z budynkiem szkoły. Wewnątrz prawdziwe cudo - wielofunkcyjna sala gimnastyczna z ruchomą sceną i trybunami z prawdziwego zdarzenia. Wszystko zajmie blisko 2 tys. mkw. i ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku.

  - Na dole multimedialna biblioteka, u góry najwyższej jakości hala do ćwiczeń. Z nagłośnieniem, wielofunkcyjną sceną i prysznicami - wylicza Izabela Suleja, dyrektor Gimnazjum nr 13.
  Wielkie zmiany czekają też SP nr 72 przy ul. Trwałej. Nauczyciele i uczniowie doczekali się tu generalnego remontu basenu. Przy okazji robotnicy wymienią tam okna, wentylację i stację uzdatniania wody. Pływalnia będzie gotowa w maju przyszłego roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miasto, nie szkoły

   mlodywroclaw.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Wszystko fajnie, ale jest rozjazd tytułu i treści. To nie szkoły same z siebie inwestują w infrastrukturę sportową, ale robi to miasto ze swojego budżetu. Co nawiasem mówiąc bardzo mnie cieszy....rozwiń całość

   Wszystko fajnie, ale jest rozjazd tytułu i treści. To nie szkoły same z siebie inwestują w infrastrukturę sportową, ale robi to miasto ze swojego budżetu. Co nawiasem mówiąc bardzo mnie cieszy. Gorzej ze szkoleniem młodzieży. Trenerzy osiedlowi - super, ale to zdecydowanie za mało. Najgorsze, że MCS (Młodzieżowe Centrum Sportu - część dawnego MOSiRu) leży; a konkretniej stoi, bo jego włodarze są przekonani, że im mniej się o nich mówi tym lepiej. Każda inicjatywa to potencjalny problem.
   Jedyna nadzieja w dziennikarzach. Oni tylko mediów się boją.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama