Ważne
  PiS dopina listy z kandydatami. Inne partie też

  PiS dopina listy z kandydatami. Inne partie też

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  "Premier Jarosław Kaczyński. Czas na odważne decyzje" - takie billboardy z twarzą prezesa PiS pojawiły się wczoraj we Wrocławiu m.in. na Nowym Dworze, Muchoborze i przy ul. Strzegomskiej.
  Kornel Morawiecki ma pojawić się na listach PiS do Sejmu

  Kornel Morawiecki ma pojawić się na listach PiS do Sejmu ©Mikołaj Nowacki

  Ile ich jest w mieście, tego nie wiadomo. Wrocławscy działacze tej partii nie potrafili w czwartek nic na ten temat powiedzieć. - Te sprawy ustala zarząd w Warszawie - mówi jeden z nich. Z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim nie udało nam się skontaktować. Wiadomo jednak, że szczegóły tej kampanii partia ma przedstawić dopiero dzisiaj.

  PiS swoją kampanię zaczęło już w maju pod hasłem "Polska jest jedna". Pod koniec maja kilkudziesięciu parlamentarzystów PiS odwiedziło Dolny Śląsk, potem - także inne regiony. Niemal na finiszu jest już układanie list wyborczych. Zarząd PiS na Dolnym Śląsku wszystko ma mieć dopięte na ostatni guzik za dwa tygodnie.
  Wśród kandydatów możemy zobaczyć Kornela Morawieckiego, założyciela i przewodniczącego Solidarności Walczącej, polską lekkoatletkę Urszulę Włodarczyk i Marka Dyżewskiego, byłego rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu. On jednak ma walczyć o mandat w Senacie, tak jak Mariusz Wojewódka, były wicestarosta średzki.

  Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że Senat interesuje Krzysztofa Grzelczyka, który był wojewodą dolnośląskim w latach 2005-2007. Działacze PiS przyznają jednak, że ma pewne miejsce na liście do Sejmu. Które? Tego jeszcze nie ujawniają.

  Liderem tej wrocławskiej zostanie poseł Dawid Jackiewicz, drugą pozycję w wyścigu o fotel na Wiejską będzie miał poseł Kazimierz Michał Ujazdowski, zaś trzecie - Jacek Świat, wdowiec po Aleksandrze Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem.

  Do wyborów szykują się też inni. Sojusz Lewicy Demokratycznej listy kandydatów ułożył alfabetycznie w końcu maja. W ten weekend nazwiska do miejsc miał przypisać zarząd krajowy Sojuszu. Ale wszystko się przesunie o tydzień, co potwierdza poseł Janusz Krasoń. Niewykluczone, że w sobotę lub w niedzielę listy domkną władze Platformy Obywatelskiej. Chodzi zwłaszcza o akceptację kandydatów do Senatu, bo listy do Sejmu partia ma już przygotowane.

  PO, PiS, SLD, a także "Obywatele do Senatu" Rafała Dutkiewicza czekali na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kodeksu wyborczego, m.in. jednomandatowych okręgów wyborczych. Wieczorem poinformowano, że TK wyda to orzeczenie w środę.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja będę głosował na Kamila Kowalczyka

   Wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 22

   KAMIL KOWALCZYK

   Polska Równych Szans
   Jak dla mnie to jedyny energiczny, pracowity i otwarty kandydat, na którego warto oddać swój cenny głos!!
   By wrocławianom żyło się lepiej!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Blog polityczny

   ppol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

   http://piespolityczny.blogspot.com/2011/07/kandydaci-pis-z-wrocawia-wybory-2011.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   popieram stanowisko LUKASZA; popierajmy wrocławskich kandydatów do Sejmu

   szymek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   szczerze mówiąc także słyszałem o aktywności Piotra Babiarza w Radzie Miasta a także dla mieszkańców; jeśli wystartuje w wyborach także może mieć mój głos- choć do wyborów jeszcze 3 miesiące...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   babiarz?

   Lolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

   ten babiarz to skundy to ? Babski król, czy kochajacy inaczej? I "glosuj" na babiarza! Tfu......

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Popieram Piotr Babiarza- szefa Klubu PiS w Radzie Miasta Wrocławia

   LUKASZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

   We Wrocławiu jest wielu młodych a zarazem doświadczonych kandydatów z PiS, jednym z wartościowszych kandydatów jest Piotr Babiarz- młody i energiczny szef Klubu PiS w Radzie Miasta Wrocławia; od...rozwiń całość

   We Wrocławiu jest wielu młodych a zarazem doświadczonych kandydatów z PiS, jednym z wartościowszych kandydatów jest Piotr Babiarz- młody i energiczny szef Klubu PiS w Radzie Miasta Wrocławia; od 2006r nie opuścił ani jednego posiedzenia Rady Miasta jako jeden z nielicznych; jako jeden z nielicznych pełni bezpłatne i społeczne dyżury la mieszkańców Wrocławia m.in. Nowego Dworu. Popierajmy tych którzy od wielu lat działają na rzecz naszego Miasta....
   Piotr Babiarz- szef Klubu PiS w Radzie Miasta Wrocławia :):)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zagłosuję na Pawła Hreniaka

   Aga_wroc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 16

   www.hreniak.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo