Ważne
  Wolimierz: Prokuratura zważyła pień, który w Klinice Lalek...

  Wolimierz: Prokuratura zważyła pień, który w Klinice Lalek zabił 5-letnią Zuzię

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wolimierz: Prokuratura zważyła pień, który w Klinice Lalek zabił 5-letnią Zuzię

  ©Fot. Rafał Święcki

  Wielki, drewniany kloc, który przygniótł sześcioletnią dziewczynkę w Wolimierzu w powiecie lubańskim, ważył aż 370 kg! Nic więc dziwnego, że nawet dwóch dorosłych mężczyzn miało problemy z wyswobodzeniem dziecka ze śmiertelnej pułapki.
  Wolimierz: Prokuratura zważyła pień, który w Klinice Lalek zabił 5-letnią Zuzię

  ©Fot. Rafał Święcki

  - Dla nas jego ciężar też był zaskoczeniem - mówi prowadząca sprawę prokurator Kamila Wolańska z Prokuratury Rejonowej w Lubaniu.

  W śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku jak dotąd nikomu nie postawiono zarzutów. Jak wyjaśnia prokurator Wolańska, to, kto ponosi odpowiedzialność za wypadek i czy powinien usłyszeć zarzuty, będzie wiadomo po ustaleniu wszystkich okoliczności tragedii.

  - Czekamy na dokumenty z Poznania. Wtedy będzie wiadomo, czy opiekunowie dzieci mieli odpowiednie kwalifikacje - wyjaśnia.

  Na razie wiadomo, że sześcioletnia Zuzia zmarła na skutek wielonarządowych obrażeń.
  Przeprowadzona w poniedziałek sekcja zwłok wykazała, że mała miała pękniętą wątrobę i prawe płuco. Miała także liczne krwotoki wewnętrzne. Według lekarzy, nie było szans na uratowanie dziewczynki. Jej ciało w środę zostało wydane prawnym opiekunom. Zuzia odjechała do Poznania, gdzie zostanie pochowana.

  Dziewczynka była wychowanką Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu. Razem z dziesięcioosobową grupą koleżanek i kolegów brała udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych w Wolimierzu przez aktorów teatru Klinika Lalek. W ubiegłą sobotę wieczorem, gdy huśtała się w hamaku, przewrócił się na nią wielki kloc, do którego ten był przytwierdzony.

  Pobyt dzieci na warsztatach nie był zgłoszony jako zorganizowana forma letniego wypoczynku. Z tego powodu nikt nie sprawdził, czy przebywanie dzieci na stacji w Wolimierzu jest bezpieczne.

  Szczegóły sprawy poznasz tutaj: Zuzia z Poznania zginęła na dzikiej kolonii

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo