Ważne
  Wrocław może być wizytówką Google

  Wrocław może być wizytówką Google

  Jan Prociak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławski Rynek i Ostrów Tumski mają szansę stać się polską wizytówką w Google Street View.
  Mapy Google z funkcją Street View pozwalają podróżować po świecie dzięki zdjęciom panoramicznym. Do tej pory nasz kraj nie był dostępny. Wirualne wycieczki odbywać można natomiast po 27 państwach.

  Od 16 czerwca na polskich drogach można spotkać samochody Street View, które przez całe lato będą robiły zdjęcia w pięciu polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

  Niezależnie od tego, dzięki trwającemu właśnie plebiscytowi "Patrzcie! Polska!", popularyzowane będzie jedno z 15 wytypowanych wstępnie przez polskich internautów miejsc.

  - Pracujemy nad tym, by uruchomić Street View w Polsce. Chcielibyśmy sfotografować najciekawsze i najpiękniejsze miejsca. Takie, którymi moglibyśmy pochwalić się za granicą. Dlatego ogłosiliśmy plebiscyt na polską wizytówkę na Street View - informuje firma Google.

  Z wrocławskim Rynkiem i Ostrowem Tumskim rywalizują Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku, tężnie solankowe w Ciechocinku, Rynek Główny w Krakowie, Stare Miasto w Lublinie, ul. Piotrowska w Łodzi, Zamek Krzyżacki w Malborku, Stary Rynek w Poznaniu, Rynek w Pszczynie, Wały Chrobrego i Stare Miasto w Szczecinie, Stare Miasto w Tarnowie, Rezerwat "Niebieskie Źródła" w Tomaszowie Mazowieckim, Stare Miasto w Toruniu, Pałac Krzyżtopór w Ujeździe oraz Stare Miasto w Zamościu.

  Każdy może poprzeć Wrocław. Na polską wizytówkę głosujemy do 26 lipca na stronie: google.pl/streetview/polska.

  Zobacz także: Auto Google fotografuje Wrocław (ZDJĘCIA)

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech chociaż zaktualizują google maps

   Kierowca Bombowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

   bo Milenijna dalej kończy się na Obornickiej

   http://maps.google.pl/maps?q=Wroc%C5%82aw+Milenijna&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.134716,17.000699&spn=0.010852,0.027874&z=16


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może

   asd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   Wybierzemy jakieś podwórko na Ołbinie? To będzie cała prawda


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie rozumiem

   asd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

   Dlaczego ktoś potrafi tylko zminusować? Czy podwórka na Ołbinie są w idealnej kondycji? Czy na każdym stoi piękna fontanna, jest plac zabaw i rośnie piękny, bristolski trawnik? To jest powód do...rozwiń całość

   Dlaczego ktoś potrafi tylko zminusować? Czy podwórka na Ołbinie są w idealnej kondycji? Czy na każdym stoi piękna fontanna, jest plac zabaw i rośnie piękny, bristolski trawnik? To jest powód do wstydu, walić gierkowszyznę i schować prawdziwe problemy tego miasta, schować slums tuż przy Rynku!zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   Nie rozumiem

   aa.6

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

   Pokaż mi miasto na świecie, w którym wszystkie podwórka są w idealnej kondycji. A jeśli chodzi o wstyd to największym powodem do wstydu dla mężczyzny jest wieczne marudzenie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tyle, że

   asd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

   Tam są realizowane pomysły na jakieś zorganizowanie tej przestrzenii, a tutaj panuje erozja i hodowla patologii... A z innej beczki - Twoim tokiem rozumowania kobiety są w pełni uprzywilejowane,...rozwiń całość

   Tam są realizowane pomysły na jakieś zorganizowanie tej przestrzenii, a tutaj panuje erozja i hodowla patologii... A z innej beczki - Twoim tokiem rozumowania kobiety są w pełni uprzywilejowane, gdy ciągle marudzą? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo