Seria wypadków na dolnośląskich drogach

  Seria wypadków na dolnośląskich drogach

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Warczak

  Intensywne opady deszczu i fatalne warunki na drogach a przy tym niskie ciśnienie i brak koncentracji wśród kierowców - to najprawdopodobniej przyczyny serii wypadków, do których doszło dziś na trasach w regionie.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Warczak

  O godz. 6.40 kierowca samochodu osobowego, jadąc autostradą w kieruku Wrocławia (na wysokości Wądroża Wielkiego, 144 km od Wrocławia), stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierkę energochłonną. Na szczęście nic mu się nie stało. Nie ma też utrudnień w ruchu.

  Około godz. 7. na drodze nr 35 z Wrocławia do Świdnicy (na wysokości Wojnarowic) zderzyły się dwa samochody osobowe. Ruch w obie strony został całkowice zablokowany i jeszcze dwie godziny po wypadku obowiązywał objazd przez Sobótkę. W wypadku ucierpiało 8 osób. Zostały przewiezione do szpitala.

  Gdy pogotowie i strażacy zajmowali się ofiarami wypadku opisywanego powyżej, na tej samej drodze (nr 35) kilkaset metrów dalej przy pasie w stronę Świdnicy na dachu leżało auto osobowe. Kierowca stał obok i czekał na pomoc.

  Droga nr 35 to jedna z tras w regionie, gdzie do wypadków dochodzi najczęściej:

  Policja szuka świadków wypadku w Gniechowicach

  Świdnica: Zablokowana droga nr 35

  Po wypadku zablokowana droga z Wrocławia do Świdnicy


  Listę wypadków można znaleźć także w portalu Drogi na szóstkę

  Do wypadku z udziałem trzech pojazdów doszło także na drodze nr 3 na wysokości Mieszkowa. Droga została całkowicie zablokowana. Objazd w Mieszkowie: od strony Nowej Soli przez Gaworzyce - Kłobuczyn - droga nr 3, objazd od strony Polkowic: dla pojazdów osobowych przez Grabik - droga szutrowa - droga nr 3, dla pojazdów ciężarowych przez Grabik - Bytom Odrzański - Nowa Sól.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama