Rokita, pomóż Wrocławiowi

  Rokita, pomóż Wrocławiowi

  Marek Twaróg

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mam podejrzenia, że gdy Jan Rokita był pierwszoplanową postacią polskiej polityki, nie zrobił dla Wrocławia nic.
  Nie mam mu tego za złe - pewnie nie zrobił nic także dla innych dużych miast. O dziwo jednak, dziś - kiedy nudzi mu się na politycznej emeryturze, a nas nudzi politycznymi komentarzami w gazetach - ma szansę wykonać piękny gest w stosunku do naszego miasta. Niech tylko wytrwa w postanowieniu i nadal ignoruje swoje publicystyczne dziecko, czyli portal Polska XXI.

  Rokita - główna postać tej internetowo-politycznej inicjatywy - ostatni raz umieścił wpis na swoim blogu w czerwcu. Nie trzeba mówić, jak wydatnie swą pustką obniżył wartość merytoryczną debaty, która toczy się w tym portalu. Co ciekawe, w ślad za Rokitą poszedł Rafał Dutkiewicz, druga najważniejsza twarz portalu. On dał sobie luz w lipcu.

  Nie mam wątpliwości, że Dutkiewicz wkrótce przypomni sobie o adresie, który jeszcze pół roku temu recytował z pamięci w każdym serwisie telewizyjnym, i pociągnie tę orkę razem z Kazimierzem Ujazdowskim. Jeśli jednak pochłonięty prasową publicystyką Rokita da sobie spokój z blogiem, portal i tak będzie popadał w zapomnienie i wkrótce stanie się zaledwie jednym z tych kultowych adresów internetowych, które w swoim komputerze ma każdy pryszczaty licealista.

  Z całym szacunkiem dla publicystyki Ujazdowskiego, szerokich horyzontów Dutkiewicza czy wiedzy Rafała Matyi - ale to Rokita był magnesem, Rokita gwarantował, jaką taką cytowalność i to przez Rokitę na Polskę XXI zaglądał ktoś więcej niż garstka koneserów i pozrzeszani tu i tam młodzi konserwatyści. I tutaj właśnie widzę szansę dla Wrocławia.

  Tutaj Rokita może nam się wreszcie przysłużyć. Niech tylko dalej nie pisze. Wtedy portal przestanie mieć znaczenie, co oznacza, że z aktywnego blogowania wycofa się pewnie wrocławski prezydent. Dzięki temu będzie miał więcej czasu, a że w spokoju nie usiedzi, nie mam wątpliwości, że wreszcie zabierze się za wyrzucanie z pracy miejskich urzędników. Tych od głupio zaplanowanych remontów na drogach, tych od beznadziejnie nudnego lata festiwalowego czy tych, którym propaganda myli się z informowaniem. Rokita, pomóż!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama