Data dodania: 2011-07-06 18:03:46 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2011-07-07 08:24:13
Około godz. 17 doszło do poważnego wypadku w Kamieńcu Wrocławskim przy skręcie na Dobrzykowice. W skręcającą w kierunku Dobrzykowic mazdę uderzył jadący z dużą prędkością w stronę Wrocławia motocyklista.
ryś (gość), 09.10.11, 21:01:14
czy wypowiadane tutaj prawdy są obiektywne? Samochód skręcający pod kątem ostrym 70 stopni wjeżdżając na ul. Kolejową jaką mógł mieć prędkość?
Motocyklista jadący na prostym odcinku ogromną siłą przelatując kilkanaście metrów po zderzeniu, z jaką prędkością mógł jechać?
Sądzę, że 40 km/h na pewno nie a przecież na tym odcinku obowiązuje taka prędkość.
To skrzyżowanie jest tragedią, piski opon ruszających pojazdów które usiłują wjechać na ul. Wrocławską a nie jest to proste gdyby Wrocławską poruszały się pojazdy z nakazaną prędkością nie byłoby problemu z wjazdem na Wrocławską, a tak uda się lub się nie uda i często się nieudaje. Ostre hamowania z piskiem, klaksony wszelkiej maści, to normalność w ciągu doby. Brak wyobrażni i poszanowania prawa i są skutki.
odpowiedzi (0)
skomentujJola (gość), 07.07.11, 21:28:37
jestem w posiadaniu filmu nagranego przez monitoring...motocyklista jest niewinny. Nie zawsze sa winni kierowcy motocykli.....jak mawiał Pawlak ludzie dzielą się na mądrych i głupich. Zarówno samochodami jak i motocyklami jeżdżą kierowcy i tacy, którzy się za nich tylko uważają. W tym wypadku trzymam mocno kciuki za motocyklistę, niech szybko zdrowieje, a prawko trzeba zabrać temu co zawinił. Pozdrawiam Andrzeja i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
odpowiedzi (0)
Tak: 1
Nie: 0
hrabia_T (gość), 07.07.11, 20:56:02
Widziałem to zdarzenie. Kierowca motocykla bardzo szybko przyspieszał a przecież tam jest ograniczenie do 40 . W tamtym miejscu było już bardzo dużo wypadków - i przyznaje ze widoczność tam jest słaba - a miejsce sprzyja takim zdarzeniom. Wina definitywnie po środku bo ten z samochodu wykonał manewr całkiem z dupy wzięty a motocyklista szybko się rozpędzał. To jest prawda najprawdziwsza.
odpowiedzi (0)
Tak: 1
Nie: 0
Karolina (gość), 07.07.11, 16:53:42
Taki sam wypadek miał mój mąż rok temu w Tyncu Wroclawskim . Gdzie starsza pani z denkami na nosie wyjechala z podporzadkowanej bez patrzenia w lewo i na dodatek zatrzymala sie na srodku drogi zeby spojrzec w praco. Ulamki sekund, moj maz nie mial szans. uderzyl w auto i przelecial nad nim. Rok rehabilitacji przez durna stara babe. Moj maz jechal 40 km/h - opinia bieglego, meza, znajomych ktorzy z nim jechali i fotoradaru. Sama jezdze motocyklem i wiem ze na niektorych durnych kierowcow nie ma rady.
Pytanie do redaktorzyny ktory pisal artykul - dlaczego nie podaje faktu ze to auto wyjechalo nie dajac szans motocykliscie?????????????????
odpowiedzi (0)
Tak: 1
Nie: 1
Michall (gość), 07.07.11, 14:36:18
Strasznie denerwują mnie ludzie wypowiadający się, zwykle w sposób iście targowiskowy, nie znający tematu. W tym przypadku kierowca mazdy, człowiek wiekowy, WJECHAŁ CZOŁOWO ZE SWOJEJ WINY W JADĄCY PRAWIDŁOWO MOTOCYKL. Chciał zaoszczędzić kilka sekund, skręcając w stronę Nadolic bez widoczności przeciwległego pasa ruchu, a przez to naraził poważnie życie motocyklisty. Ale co tam - przecież motor gnał zapewne z 300 na godzinę. Szanowni panowie nie widzieli ale WIEDZĄ - bo Polak wie najlepiej! Prawda jest taka, że motocykliści - jak i ci kierujący samochodami - są różni, normalni i nie. Genaralizowanie widoczne w Panów wypowiedziach nie ma sensu! Po prostu trochę kultury i uwagi na drodze. A chęć zaoszczędzenia przez Panów Kierowców kilku sekund może kosztować czyjeś życie !!! ZASTANÓWCIE SIĘ CZASEM ....
odpowiedzi (0)
Tak: 1
Nie: 0
MARTA zona ANDRZEJA (gość), 07.07.11, 14:24:41
Wy po.pier.do.lo.ne gno..je ja przynajmniej widzialam film nagarany z monitoringu przydomowego ups...moze zanim sie ktos wypowie dowie sie jak bylo...a na nagraniu widac ze kierowca mazdy wogole nie zatrzymal sie tylko sobie bez niczego skrecil-prosto na motocykliste...MOJEGO MEZA!!!ktory nie tylko jest motocyklista ale rowniez kierowca-i wkurza sie zawsze na takich niedzielnych kierowcow-malo takich?!wkurza sie jako kierowca!!!i jako motocyklista!!! burakami to sa ci co tu glupoty wypisuja-My nagranie mamy... tu w tym przypadku nie trzeba bylo spojrzec w lusterka tylko DO PRZODU!!!....by wystarczylo!!!! ....pozdrawiam te wszystkie ciotki klotki co tu glupoty wypisuja ....wal.cie sie na r.y.j ...oby na waszej drodze nie pojawil sie taki niedzielny kierowca...co niektorzy przypomna sobie to co teraz czytaja...jak przezyja cos takiego...o ile przezyja. ZONA ANDRZEJA ps. sam zaloz sobie petle na szyje i sie powies durnowaty p.a.j.a.c.u
odpowiedzi (0)
Tak: 1
Nie: 0
krystyna (gość), 07.07.11, 11:43:13
To co wyprawiają motocykliści przekracza ludzkie pojęcie. Przez ul.Kolejową gnają z prędkością chyba lekko ponad stówę. Przepisy mają gdzieś bo i tak ich nikt nie namierzy. Jak się nie opamiętają to będą ginąć. Z samochodem nie mają szans. Najsmutniejsze jest to, że giną niewinni ludzie i dzieci jadące w samochodzie.
Przecież dopiero ruszył na światłach to jak musiał prędko jechać skoro nie zahamował. Przecież jest ograniczenie prędkości.
odpowiedzi (0)
Tak: 0
Nie: 1
ms (gość), 07.07.11, 07:53:56
Motocykle to były dobre w latach 50' i 60' XX wieku, kiedy ruch był mały. Obecnie ruch jest za duży a motocykle za szybkie. Wybór motocykla zamiast auta to niestety wybór krótszego życia bądź kalectwa. I to nie tylko swojego ale też cudzego. Młodzi szukają wrażeń i adrenaliny, to dla nich naturalne, podobnie jak to by działać z klapkami na oczach. Człowiek ma prawo do życia, młody ma prawo być głupim a dojrzały ma obowiązek go przed jego głupotą chronić. Niemcy już dawno poszli po rozum do głowy. Zobaczcie jakie tam są ograniczenia dla motocyklistów i to przy zupełnie nieporównywalnie lepszej infrastrukturze. Kultury jazdy też się da nauczyć.
odpowiedzi (0)
Tak: 2
Nie: 0
"Gazeta Wrocławska"
Dział Prenumeraty
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
071 374 81 15
p.jastrzebska@
gazeta.wroc.pl
Prenumerata domowa
Prenumerata teczkowa
"Gazeta Wrocławska" Biuro Reklamy
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 374 82 49
faks 071 374 81 35
reklama.wroclaw@
polskapresse.pl
Więcej o reklamie (kliknij)
"Gazeta Wrocławska"
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 37 48 151
Reklama
Reklama
Czy zdarzyły ci się problemy podczas wypłaty gotówki z bankomatu?
Copyright © Polskapresse Sp. z o.o.
Realizacja serwisu: Gratka Technologie Sp. z o.o.
Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie GazetaWroclawska.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.