Koszykarskie MŚ U-19: Polacy w ćwierćfinale!

Paweł Kucharski
Piotr Niedźwiedzki ze Śląska Wrocław też miał swój udział w zwycięstwie
Piotr Niedźwiedzki ze Śląska Wrocław też miał swój udział w zwycięstwie fiba.com
Koszykarze reprezentacji Polski pokonali Łotwę (86:78), gospodarzy mistrzostw świata do lat 19 i są już w ćwierćfinale tej imprezy.

O zwycięstwie podopiecznych trenera Jerzego Szambelana w dużej mierze zdecydowała znakomita w ich wykonaniu pierwsza połowa, po której prowadzili aż 52:27. Niestety, po zmianie stron powtórzył się scenariusz z poniedziałkowego spotkania z Argentyną. Polacy znów zaliczyli przestój w grze, co rywale skrzętnie wykorzystali. Na minutę i 8 sekund przed końcem nasi reprezentanci prowadzili zaledwie czterema punktami (80:76), jednak w decydujących fragmentach rywalizacji zachowali zimną krew i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Swój wkład w wygraną mieli również wrocławianie. Piotr Niedźwiedzki zdobył 10 punktów (do tego miał 8 zbiórek), Jan Grzeliński 5 (również 4 asysty, najwięcej w zespole), a Jakub Koelner 2 oczka.

Z dziewięcioma punktami Polacy, wspólnie z Australijczykami, zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie. Jutro oba zespoły zmierzą się w bezpośrednim starciu.

Łotwa - Polska 78:86 (13:27, 14:25, 16:12, 35:22)
Polska: Ponitka 26 (1), Michalak 19 (1), Karnowski 13, Niedźwiedzki 10, Szymkiewicz 6 (1), Gielo 5 Grzeliński 5, Koelner 2, Bonarek 0, Śpica 0.