Maszyny jadą na Maślice

  Maszyny jadą na Maślice

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jeszcze w tym miesiącu mają rozpocząć się prace przygotowawcze pod budowę stadionu na Maślicach.
  Materiały podobne
  W czwartek wyłoniono wykonawcę, który przygotuje teren pod inwestycję. To konsorcjum firm Wakoz i Energopol Szczecin. Oprócz nich, do przetargu zgłosiły się jeszcze trzy inne przedsiębiorstwa.

  Wybrana oferta była według wrocławskich urzędników najtańsza i najbardziej atrakcyjna.
  Zwycięzca przetargu musi zająć się m.in. wycinką drzew, wywozem ziemi, zasypaniem oczek wodnych, usunięciem starych fundamentów i gruzu. Firma ma także wykonać kanalizację deszczową.

  Pierwsze ciężkie maszyny mają pojawić się na działce przy ul. Drzymały już pod koniec września.
  W tej chwili trwa też przetarg na głównego wykonawcę samego stadionu. Spośród dziewięciu międzynarodowych firm urzędnicy z wrocławskiego ratusza wybrali już wstępnie pięć najlepszych ofert. Teraz dokładnie analizują dokumenty. Jednocześnie urzędnicy wojewody dolnośląskiego sprawdzają dokumentację przygotowaną przez inwestora, aby wydać pozwolenie na budowę. Zwycięzcę przetargu poznamy najprawdopodobniej w trzecim tygodniu września.

  Budowa stadionu na ponad 40 tysięcy osób i całej infrastruktury wokół ma ruszyć jeszcze w tym roku. Wykonawca będzie miał 24 miesiące na wzniesienie areny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama