Wrocław sam o sobie

  Wrocław sam o sobie

  Ewelina Oleksy

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Specjalnie dla naszej gazety powstają badania opinii wrocławian.
  Materiały podobne
  Rozgrzane do czerwoności linie telefoniczne, uwijający się jak mrówki ankieterzy i dziesiątki pytań na minutę. Tak w instytucie badawczym Pentagon Research powstają dla naszej gazety badania sondażowe o sytuacji społecznej Wrocławia.

  Ich wyniki, wraz z komentarzem i analizą, prezentować będziemy w "Polsce-Gazecie Wrocławskiej" od najbliższego poniedziałku.
  - Aby badania były reprezentatywne, musimy przepytać w sumie 500 wrocławian - tłumaczy Michał Gradzik, szef działu badań instytutu.


  - Ale żeby przepytanie tylu osób się udało, nasi ankieterzy muszą wykonać co najmniej dwa razy tyle telefonów - dodaje. To dlatego, że nie każdy, słysząc w słuchawce miły, ale obcy głos, ma ochotę poświęcić pytającemu czas i podzielić się swoją opinią o mieście. Gradzik tłumaczy, że połowa nietrafionych telefonów to i tak mało. Przykładowo w Niemczech tylko jeden rozmówca na kilku zgadza się na dłuższą rozmowę z obcym ankieterem.

  Pracownicy Pentagon Research w naszym imieniu zadają wrocławianom dwadzieścia pytań.
  Chcemy wiedzieć, co jest według Państwa największą atrakcją miasta, jak oceniacie starania Wrocławia o organizację wystaw Expo i czy uważacie, że przygotujemy na czas wszystkie inwestycje związane z mistrzostwami Euro 2012.
  Ale pytamy też o prezydenta Wrocławia. Czy dobrze rządzi miastem, czy oddalibyście Państwo na niego głos, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę? A może powinien zostać prezydentem Polski? Wybralibyście Państwo Rafała Dutkiewicza czy Donalda Tuska?

  O tym, do kogo zadzwonimy, decyduje komputer.
  - Najgorzej rozmawia się z młodymi. Zbywają nas, wykręcają się od odpowiedzi, albo głupio żartują. Ci starsi podchodzą do sprawy z pełną powagą - opowiada Natalia Guła, jedna z ankieterek.
  Ale młodych rozmówców też trzeba znaleźć. Bo w badaniu bardzo ważne jest, by przepytać określoną wcześniej liczbę osób z każdej grupy wiekowej.

  M.in. takie pytania pojawiły się w naszym sondażu:

  * Gdyby wybory na urząd Prezydenta Miasta Wrocławia odbyły się w najbliższą niedzielę, na kogo oddałby Pan/Pani swój głos?

  * Co według Pana/Pani jest ostatnim sukcesem, a co ostatnią porażką prezydenta Dutkiewicza?

  * Czy Wrocław powinien się promować poprzez sponsoring sportu?

  * Czy wie Pan/Pani, kto jest marszałkiem województwa dolnośląskiego?

  * Jak ocenia Pan/Pani pomysł ubiegania się Wrocławia o organizację wystaw Expo?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama