Centrum pomocy zadbało również o tlen

  Centrum pomocy zadbało również o tlen

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W wałbrzyskim PCPR ułatwiają życie inwalidom. Klienci mogą załatwić sprawy przez internet.
  "Zdałem maturę. Chciałbym iść na studia i założyć działalność. Gdzie mogę załatwić kredyt? Jaki mam złożyć wniosek?" - pyta niepełnosprawny 19-latek z Wałbrzycha.
  Żeby uzyskać odpowiedź w wałbrzyskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, nie musi ruszać się z domu. Może porozmawiać z pracownikami przez internet, za pośrednictwem komunikatora tlen. Urzędnicy sprawdzą i od razu wyjaśnią wątpliwości.

  Iwona Siemińska, dyrektorka PCPR postanowiła ułatwić życie niepełnosprawnym. Dlatego wszyscy pracownicy mają założone konta w tlenie. Nicki można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej (www.pcpr.walbrzych.pl), obok numerów telefonów.
  Z takiej formy komunikacji korzystają najczęściej młode osoby niepełnosprawne. Pytają, gdzie mają się zgłosić. Proszą o wysłanie wniosku.
  - Sprawdzamy również, kiedy mogą odebrać jakieś dokumenty. Wtedy nie muszą jeździć do nas po kilka razy - mówi Anna Mogiłka z PCPR.

  Dla podopiecznych to nie tylko wygoda. Dzięki komunikatorowi oszczędzają na rozmowach telefonicznych. Odczuwa to również PCPR. Pracownicy między sobą też porozumiewają się za pośrednictwem komunikatora.
  Na udogodnienia mogą też liczyć świdniczanie i wałbrzyszanie, gdy muszą wyrobić nowy dowód osobisty.
  - Pomagamy osobom starszym, czy chorym. Odwiedzamy ich w domach i tam dopełniamy formalności. Traktujemy to jak nasz obowiązek. W ubiegłym roku wyjeżdżaliśmy prawie tysiąc razy - mówi Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego Urzędu Miejskiego.

  We Wrocławiu klienci Urzędu Miejskiego mogą pobrać niemal wszystkie wnioski przez internet.
  - To również bardzo duże ułatwienie dla mieszkańców. Wystarczy przyjść do nas raz , z już wypełnionym wnioskiem - wyjaśnia Małgorzata Kamińska z biura prasowego wrocławskiego urzędu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama