Wrocław: Tramwaje i autobusy pojadą od jutra inaczej

  Wrocław: Tramwaje i autobusy pojadą od jutra inaczej

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od 25 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy

  Od 25 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy ©Tomasz Hołod

  Komunikacja latem będzie kursować co 15 minut w szczycie i co 20 poza szczytem. Nie dotyczy to tramwaju 72 (z ul. Grabowej do Leśnicy), bo ten ma jeździć co 7 minut.
  Od 25 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy

  Od 25 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy ©Tomasz Hołod

  Od jutra wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Choć od wielu tygodni po Wrocławiu krążyły plotki, że w lecie pojazdy MPK mają jeździć bardzo rzadko, a wiele linii zostanie zawieszonych, to tak źle nie będzie.
  Na czas wakacji zawieszono w sumie cztery linie: autobusowe: 139 i 319 i tramwajowe: 71 i 12. Uruchomiona zostanie linia 33 Plus od Stadionu Olimpijskiego do ulicy Wierzbowej.
  Najwięcej zmian czeka nas na trasie od centrum do Pilczyc. Od 25 czerwca tramwajem na Pilczyce nie dojedziemy wcale (ze względu na remont torów). Za to urząd miejski uruchomi nowy autobus (710), który z ul. Kazimierza Wielkiego pojedzie na ul. Grabową. Połączenie może okazać się jednak niekorzystne dla mieszkańców w godzinach szczytu, bo jest groźba, że utknie w korkach. Pociesza to, że w wakacje ruch samochodowy we Wrocławiu jest mniejszy.
  Inaczej pojedzie też autobus linii 712: od Kazimierza Wielkiego aż na Pilczyce (teraz kursuje pod Dolmed). Za to skrócona zostanie trasa linii 3, która dotrze do mostów Mieszczańskich (teraz jedzie na ul. Słowiańską).
  Takie ustalenia będą obowiązywały do 16 lipca. Wtedy dla ruchu tramwajowego zostanie oddany odcinek ul. Legnickiej: od pl. Jana Pawła II do ul. Bolesławieckiej. Z kolei linie 3, 10, 20 i 23 zostaną skierowane do Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Linie autobusowe 710 i 712 zostaną wtedy skrócone - pojadą do ul. Bolesławieckiej (Dolmed).

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie rozumiem...

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 22

   ...po co zmiany i rzadsze kursowanie mpk??? Moje godziny pracy nie ulegają zmianie!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do k......nedzy

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 33

   znowu jakiemuś urzędasowi odwaliło na Zgorzelisko autobus w szczycie co 45 min.!!!!!!. Genialnie komunikacji nie ma, kanalizacji dopiero za 5 lat. Zastanawiam sie gdzie ja mieszkam.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dla 119 co 20 minut to marzenie

   wrocławianiN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 36

   Gdyby tak autobus 119 jeżdził co 20 minut - to byłoby szczęście. On jednak wg rozkłądu powinien być co ok pół godziny . Gdy jednak doliczymy nieplanowane spóźnienia z powodu korków tu albo tam to...rozwiń całość

   Gdyby tak autobus 119 jeżdził co 20 minut - to byłoby szczęście. On jednak wg rozkłądu powinien być co ok pół godziny . Gdy jednak doliczymy nieplanowane spóźnienia z powodu korków tu albo tam to możnaczekać na przystanku 40 do 50 minut. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda 71

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 27

   Szkoda linii, ale zdaje się, że teraz ma się rozpocząć przebudowa torów tramwajowych na Śrubowej. Więc tylko przy okazji wakacji się złożyło, że linię zamknięto. Pytanie tylko, czy faktycznie będą...rozwiń całość

   Szkoda linii, ale zdaje się, że teraz ma się rozpocząć przebudowa torów tramwajowych na Śrubowej. Więc tylko przy okazji wakacji się złożyło, że linię zamknięto. Pytanie tylko, czy faktycznie będą jakieś roboty na Śrubowej? Bo to co się nie dzieje na Legnickiej to woła o pomstę do nieba. Przez kwartał zamknięta komunikacja tramwajowa od pl. JP2 do Dolmedu i raptem efektywne 3 tygodnie prac na torowisku pod Dolmedem. A reszta jak leżała tak i leży odłogiem. Więc nie wierzę, że nagle Śrubowa odstanie od reguły. Pewnie przez miesiąc będą gromadzić potrzebne maszyny i materiały. Przez kolejny - demontować to co teraz jest na tym odcinku. A później przeproszą, że od 1 września nic tam nie będzie jeździć, bo "przecież muszą przeprowadzić remont torowiska". Eh, polska organizacja remontów...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama