Dolnośląska policja dostanie ultralekki samolot

  Dolnośląska policja dostanie ultralekki samolot

  JU

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W najbliższy wtorek (21 czerwca) o godz. 12.00 na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego (lotnisko Szymanów EPWS) odbędzie się oficjalne przekazanie samolotu Aeroprakt-22LS.
  Sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego maszyna trafi do funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

  Samolot ma być ekonomiczną alternatywą dla policyjnych śmigłowców, można nim bowiem odbywać loty patrolowe, obserwacyjne i monitorujące. Metalowa, dwumiejscowa maszyna o przeszklonej kabinie będzie więc pierwszym samolotem służącym w dolnośląskiej policji. Samolot nie został zarejestrowany w rejestrze lotnictwa państwowego, ale nie ma to być przeszkodą w jego wykorzystywaniu do celów patrolowych - aeroprakt został zarejestrowany w Polskim Rejestrze Statków Cywilnych w klasie "specjalny" i otrzymał znaki SP-YDF, a to pozwala na wykonywanie nim lotów.

  Samolot został wyprodukowany przez ukraińską firmę Aeroprakt Ltd. Konstruktorem jest Jurij Jakowlew, inżynier pracujący wcześniej w słynnych zakładach Antonowa w Kijowie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   samolot

   alek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   czy ma rakiety powietrze ziemia?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama