Taniej ze względu na wiek - przewodnik dla seniorów

Taniej ze względu na wiek - przewodnik dla seniorów

Marcin Pluskota

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Taniej ze względu na wiek - przewodnik dla seniorów

©Dariusz Gdesz

Krótkie zestawienie ulg, zniżek i promocji w autobusach, teatrach i siłowniach dla wrocławskich seniorów
Taniej ze względu na wiek - przewodnik dla seniorów

©Dariusz Gdesz

Osoby starsze zyskują na ofercie przewoźników w mieście i w kraju. Wrocław ma ulgi na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej, na wszystkich typach linii (od siedemdziesiątego roku życia za darmo, 50 proc. ulgi po okazaniu legitymacji emeryta). Także wybierając się w dalsze podróże pociągiem: osobowym, pospiesznym, TLK czy EIC, emeryt jest uprawniony dwa razy do roku do 37 proc. zniżki na bilet.

Seniorzy robiący zakupy w sklepach sieci Carrefour Polska, we wtorki mogą liczyć na atrakcyjną promocję. Jeżeli zrobili zakupy za co najmniej 50 zł w Punkcie Obsługi Klienta, za okazaniem paragonu oraz dokumentu poświadczającego wiek, otrzymują bony zakupowe do wykorzystania w sklepach sieci. Wartość bonu zależy od wydanej kwoty. Dla przykładu za zakupy od 50 do 100 zł otrzymamy bon o wartości 5 zł.

We wrocławskim aquaparku od poniedziałku do piątku seniorzy za godzinę zapłacą 15 zł, w weekendy 16 zł. Siłownie i kluby fitness proponują atrakcyjne zniżki dla osób starszych. W Top Gym Fitness przy ulicy Świeradowskiej na Gaju wrocławianie po 55. roku życia za cenę 50 złotych mogą korzystać z siłowni, zajęć fitness czy sauny. Znajdująca się przy ulicy Mikołajowskiej Bodyfit Fitness & Spa oferuje atrakcyjną ofertę "Aktywny Senior" - dwumiesięczny karnet do wykorzystania raz w tygodniu kosztuje 44 zł.

Osoby starsze ze zniżką wejdą do wszystkich wrocławskich kin typu multipleks. W Heliosie za bilet na film w wersji 2D, przez cały tydzień, zapłacą 15 złotych. Obowiązuje ich także ogólna promocja - "Tani wtorek!", kiedy to cena wynosi 14 zł. Filmy 3D kosztują odpowiednio 21 zł od poniedziałku do czwartku, "Tani wtorek!" to 18 zł, a od piątku do niedzieli senior za bilet zapłaci 23 zł. W Cinema-City w tygodniu zapłacimy 15 zł, w weekend 16 zł, obowiązuje też promocja wtorkowa - 14 zł. Multikino oferuje seanse w tygodniu za 15 zł, piątki (od 17.00) i weekendy za 17 zł. Filmy 3D seniorzy obejrzą odpowiednio za 21 i 23 zł.

Dwa najważniejsze wrocławskie teatry także przygotowały zniżki dla osób starszych. Do Polskiego ulgi przysługują na wszystkie przedstawienia, a ich wysokość zależy od konkretnego spektaklu. We Współczesnym emeryci i renciści także mogą skorzystać z ulgi. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Filharmonii Wrocławskiej - za wejście na koncert symfoniczny senior zapłaci 25 zł, na kameralny 20 zł. Korzystnie kształtują się także ceny abonamentu - za sezonowy - 992 zł.
Osoby starsze taniej odwiedzą także zoo - za 15 zł. Dodatkowo ogród przygotował specjalną czwartkową ofertę - wtedy bilet dla emeryta wynosi jedyne 3 zł.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo