Wroclaw: Pokaz akrobacji F16 nad wrocławskim Rynkiem

  Wroclaw: Pokaz akrobacji F16 nad wrocławskim Rynkiem

  JK/MAT

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wroclaw: Pokaz akrobacji F16 nad wrocławskim Rynkiem

  ©Wikimedia.pl Łukasz Golowanow & Maciek Hypś, Konflikty.pl

  Chcesz zobaczyć F16 - myśliwce służące w polskiej armii? Wybierz się w sobotę, 25 czerwca, na wrocławski Rynek. Około godziny 20 nad Rynkiem odbędzie się pokaz lotniczych akrobacji F16.
  Wroclaw: Pokaz akrobacji F16 nad wrocławskim Rynkiem

  ©Wikimedia.pl Łukasz Golowanow & Maciek Hypś, Konflikty.pl

  Wszystko to w ramach trwającego Święta Wrocławia. Akrobacje czterech samolotów F16 uświetnią Międzynarodowy Przegląd Orkiestr Sił Powietrznych, który odbędzie się w przyszłą sobotę na wrocławskim Rynku.

  Zobacz, czego można się spodziewać (pokaz F16 podczas Airshow w Radomiu)


  Zagości na nim 300 muzyków z 7 orkiestr Sił Powietrznych z Polski, Czech i Słowacji. 24 czerwca podczas Koncertu Inauguracyjnego na Placu Gołębim orkiestry wykonają utwór "Panie Janie" dyrygowany przez prezydenta Wrocławia oraz swoje popisowe kompozycje.

  Natomiast w sobotę, 25 czerwca, po przemarszu wszystkich wykonawców ulicą Oławską odbędzie się Gala Koncertowa zakończona pokazem sztucznych ogni. Wszystkie orkiestry wspólnie wykonają utwory: "Mkną po szynach niebieskie tramwaje", "Symphonic Marches", "Libertango" i "Marsz Lotników" oraz zaprezentują się w specjalnie przez siebie przygotowanym pokazie musztry paradnej oraz pokazie walki wręcz.

  Drugiego dnia Festiwalu Wrocławianie będą podziwiać przeloty czterech samolotów wielozadaniowych F-16 nad Placem Gołębim. Dodatkowo w 25-26 czerwca w różnych częściach miasta odbędą się koncerty towarzyszące.

  F16 to jeden z najbardziej znanych na świecie samolotów wojskowych. Jego produkcja ruszyła w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. W czasie Zimnej Wojny był porównywany z radzieckim Migiem - 29. Fachowcy wyżej oceniają amerykański samolot. F-16 jest użytkowany przez siły powietrzne 25 krajów, w tym Polski (od 2006 roku, teraz mamy ponad 30 takich maszyn).

  Rozwija prędkość aż 2300 kilometrów na godzinę. Uzbrojony jest m.in. w działko oraz rakiety typu sidewinder. Jest zdolny do przenoszenia broni jądrowej.

  Oprócz akrobacji F16, na mieszkańców w ramach Święta Wrocławia czeka jeszcze wiele innych atrakcji m.in. noc kościołów czy zwiedzanie gabinetu prezydenta Rafała Dutkewicza. Zobacz cały program Święta Wrocławia.

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   majorek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 27

   Ludzie czego Wy oczekujecie :). W Polsce nie mamy grupy akrobacyjnej na samolotach F 16. Chcecie zobaczyć takie maszyny to wybierzcie się na pokazy ekipy Blue Angels z USA. Przecież było logiczne,...rozwiń całość

   Ludzie czego Wy oczekujecie :). W Polsce nie mamy grupy akrobacyjnej na samolotach F 16. Chcecie zobaczyć takie maszyny to wybierzcie się na pokazy ekipy Blue Angels z USA. Przecież było logiczne, że przelecą raz nad miastem bo tylko na to mieli zgodę i był to dodatek do imprezy.
   A jeśli gazeta pisze bzdury, że będzie to pokaz to żal mi redaktora.
   Siły Powietrzne jasno określiły plan imprezy, który każdy mógł odczytać na ich stronie. Było napisane jak byk, że będzie przelot F 16 podczas hymnu lotników.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PORAŻKA

   Michał. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 35

   Jedna wielka nuda. Przelecieli raz i nawet nie wiadomo było z której strony. Wielka porażka. Jeżeli będzie wiecej takich imprez To życzę powodzenie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dużo szumu

   ads (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 30

   No i gdzie te akrobacje? Gazeto? Robicie tylko dużo szumu włąsnie wróćiłem z Rynku i był tylko przelto i to jeden. JEstem rozczarowany. Domyślałem się, że nikt o zdrowych zmysłach nie zezwoli na...rozwiń całość

   No i gdzie te akrobacje? Gazeto? Robicie tylko dużo szumu włąsnie wróćiłem z Rynku i był tylko przelto i to jeden. JEstem rozczarowany. Domyślałem się, że nikt o zdrowych zmysłach nie zezwoli na akrobacje nad centrum Wrocławia ale przynajmniej powinni 2 razy przelecieć. Dużo szumu nic wiecej!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tragedia

   mig (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 27

   Tragedia mieszkam we Wrocławiu w pobliżu Rynku. Będę musiał ewakuować się z rodziną. Strach pomyśleć co będzie jak ten zabytkowy złom będzie chciał robić akrobacje. Jak zrobi korkociąg to na bank...rozwiń całość

   Tragedia mieszkam we Wrocławiu w pobliżu Rynku. Będę musiał ewakuować się z rodziną. Strach pomyśleć co będzie jak ten zabytkowy złom będzie chciał robić akrobacje. Jak zrobi korkociąg to na bank się rozlecizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pokaz

   Prokurator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 44

   Pewnik ma rację...ktoś postradał zmysły! Co w przypadku awaryjnego lądowania? Szczepin między wieżowcami? Czy Legnicka?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lubię czarny humor ..

   Wesoły Romek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 32

   Ja proponuję żeby obejrzeć Rynek przed 25.06. Po tym terminie może już nie będzie co oglądać - oprócz dużej dziury w ziemi... buhahaha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   W (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 103 / 97

   Akrobacje? lol Przeleca raz lub dwa i to bedzie wszystko :))))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak zwykle

   qbz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 77 / 68

   Wczoraj (w piatek) pisaliscie ,ze w sobote. Dzis poprawka ,ze za tydzien. Powiem wam jedno do d... taka gazeta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KTOŚ ...

   Pewnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 67

   ...zupełnie zgłupiał, pokaz nad centrum miasta! Co na to PROKURATOR???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najnowszy?hehehehehehehe

   strażolubny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 67

   Koń by się uśmiał. Stare wraki, które miały problem żeby dolecieć do Polski!!!!hahahahahahah Zajady mi ze śmiechu pękają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak ten jest najnowszy to strach pomyśleć jak...rozwiń całość

   Koń by się uśmiał. Stare wraki, które miały problem żeby dolecieć do Polski!!!!hahahahahahah Zajady mi ze śmiechu pękają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak ten jest najnowszy to strach pomyśleć jak stare muszą być inne, które ma nasza armia!!!!!!!!!!!!!!! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama