Lwówek Śląski: Molestował 8-letnią córkę. Odpowie przed...

  Lwówek Śląski: Molestował 8-letnią córkę. Odpowie przed sadem

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Lwówek Śląski: Molestował 8-letnią córkę. Odpowie przed sadem

  ©Paweł Relikowski

  Poszukiwany przez wiele lat Zbigniew Z., który miał seksualnie wykorzystywać 8-letnią dziewczynkę, w końcu wpadł w ręce mundurowych. Sprawiedliwość upomniała się o niego dopiero po 7 latach.
  Lwówek Śląski: Molestował 8-letnią córkę. Odpowie przed sadem

  ©Paweł Relikowski

  Mężczyzna ukrywał się za granicą, m.in. w Hiszpanii. W grudniu ubiegłego roku został zatrzymany przez policję w pociągu jadącym we Francji na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Zastępca prokuratora rejonowego Wojciech Moneta przyznaje, że nie przypomina sobie innej prowadzonej sprawy, w której tak długo trzeba było czekać na postawienie przed sądem podejrzanego.

  Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia wobec 57-letniego Zbigniewa Z., któremu zarzuca molestowanie seksualne i współżycie z 8-letnią córką swojej konkubiny oraz znęcanie się fizyczne i psychiczne nad kobietą i jej dziećmi.

  Gehenna rodziny z gminy Mirsk trwała dwa lata. Monika P. wraz z dwójką swoich dzieci, córką i synkiem z poprzedniego związku, mieszkała razem ze Zbigniewem Z. W 2001 roku na świat przyszedł ich wspólny syn.
  - Oskarżony znęcał się nad kobietą i jej dziećmi, ale swojego nigdy nie tknął - mówi prokurator Moneta.
  Bił ich, wyzywał, psychicznie terroryzował. Raz tak dotkliwie pobił Monikę P., że trafiła do szpitala. - Kopał ją po całym ciele - przypomina prokurator.

  Czarę goryczy przelały wydarzenia z 2003 roku. Od października do grudnia mężczyzna molestował seksualnie zaledwie 8-letnią wtedy córkę konkubiny. Na tym się nie skończyło. Współżył również kilkakrotnie z dzieckiem. Dziś jego ofiara ma 15 lat.

  - Przeszła traumę, wyrok powinien być surowy - zauważa prokurator Moneta. Teraz mężczyzna czeka na proces w areszcie śledczym w Lubaniu. Grozi mu 12 lat po zbawienia wolności.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama