Wrocław: Zjazd Janów i ranking najpopularniejszych imion

  Wrocław: Zjazd Janów i ranking najpopularniejszych imion

  Jan Prociak

  Aktualizacja:

  24 czerwca odbędzie się we Wrocławiu zjazd Janów, który uhonorować ma wszystkich noszących to imię i przypominać o tym, że św. Jan Chrzciciel jest patronem naszego miasta. W ostatnich latach znów wzrasta popularność tego imienia, ale do czołówki najczęściej spotykanych wśród dzieci jeszcze trochę mu brakuje.
  Mody na imiona się zmieniają. Małyszomania przyniosła wielu małych Adamów, a sukcesy Kubicy spowodowały wysyp Robertów. Tradycjonaliści nie sugerują się zmiennymi modami, tylko nadają dzieciom imiona od pokoleń zakorzenione w swoich rodzinach. Rodzice mówią również o sympatii do określonych imion, albo szczęściu ich nosicieli, które wynikać ma z...horoskopów.

  We Wrocławiu w ostatnich latach sytuacja jest stabilna. W ubiegłym roku w Urzędzie Stanu Cywilnego najczęściej rejestrowanym imionami były: Jakub (307), Julia (290), Maja (246) i Szymon (196). W tym roku jest podobnie. Do 14 czerwca najczęściej pojawiali się po raz kolejny Julia (123), Jakub (111) i Maja (108). Często dzieci stają się również Zuzannami i Michałami.

  Zwolennikom udziwnień proponujemy m.in. Eustachego i Gwendolinę. Pytanie tylko, czy dzieci za kilkanaście lat będą zadowolone z takiego wyboru swoich rodziców.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "udziwnień"

   RK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 45

   Co to znaczy "udziwnień"? Czy dziennikarz jest tak źle wychowany, że nie wie, że imion i nazwisk się nie ocenia?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama