Wrocław: Rodzice boją się o los 30 przedszkolaków

  Wrocław: Rodzice boją się o los 30 przedszkolaków

  Paulina Czarnota

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzieci zostaną w przedszkolu przy MDK czy nie? Rodzice skarżą się, że dyrektorka ich nie informuje
  Rodzice przedszkolaków czekają na spotkanie z dyrektorką

  Rodzice przedszkolaków czekają na spotkanie z dyrektorką ©Fot. Mikołaj Nowacki

  Ratusz twierdzi, że wszystko jest już zaplanowane. Ale rodzice 30 dzieci z przedszkola w Miejskim Domu Kultury przy ul. Zemskiej nie wiedzą, gdzie ich maluchy ostatecznie trafią po wakacjach. Winę za ten brak informacji zrzucają na dyrektorkę MDK.

  Tuż przed końcem rekrutacji do przedszkoli rodzice dowiedzieli się, iż mają dzieciom znaleźć nowe miejsca, bo do MDK od września przyjdzie 150 maluchów z placówki przy ul. Stanisławowskiej, która idzie do remontu.

  Rodzice zdenerwowali się, że tak późno dotarła do nich ta informacja. Anna Brudak, mama 5-letniej Leny, dowiedziała się dzień przed zakończeniem rekrutacji do przedszkoli. - Dyrektor MDK Agnieszka Rossa powiedziała nam, że dla naszych dzieci prawdopodobnie nie będzie miejsc w jej przedszkolu i mamy ich szukać w innym - mówi oburzona. - Chyba że zagospodarowane zostanie pomieszczenie konserwatora, wtedy nie trzeba będzie ich przenosić.

  Ale do dziś nie dostali odpowiedzi, czy ich pociechy zostaną w MDK, bo dyrektorka odwleka spotkanie. Nie chciała też odpowiedzieć na nasze pytania w tej sprawie. Dlatego większość rodziców 5-latków zapisała je do zerówki w Szkole Podstawowej nr 113, wciąż mając nadzieję, że w MDK znajdzie się miejsce.

  - Nie chcę, by Lenka chodziła do innego przedszkola. Taka zmiana to stres dla dziecka - mówi pani Brudak. Także Edyta Czechowicz, mama 4-letniej Julii, obawia się zmian. - Słyszałam, że młodsze dzieci zostaną w MDK, ale pani dyrektor tego nie potwierdziła - dodaje.

  Miasto tłumaczy, że 5-latki mają zapewnione miejsca w zerówce przy SP 113, a młodsze dzieci zostają w MDK. Julia Wach z magistratu twierdzi, że o zmianach informowali dyrektorkę na tyle wcześnie, by rodzice zdążyli z rekrutacją. - Nic o takich ustaleniach nie słyszałam - komentuje Edyta Czechowicz.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prośba

   grzybu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 22

   Prosimy o głos na darmowy plac zabaw we Wrocławiu.
   Witamy jedyna lokalizacja zgłoszona z Wrocławia w konkursie na darmowy plac zabaw to Kościuszki/Pułaskiego. Prosimy o wejście na...rozwiń całość

   Prosimy o głos na darmowy plac zabaw we Wrocławiu.
   Witamy jedyna lokalizacja zgłoszona z Wrocławia w konkursie na darmowy plac zabaw to Kościuszki/Pułaskiego. Prosimy o wejście na www.100latnivea.pl i oddanie głosu.To nic nie kosztuje a możemy mieć świetny plac zabaw za darmo. Głosowanie jest codziennie. 800 tys. miasto jest obecnie na 125 miejscu. Premiowane jest 25 pierwszych.Czekamy i dziękujemy za głosy ludzi z Wrocławiazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama