Komorowski we Wrocławiu: Świat nigdy nie będzie bezpieczny

  Komorowski we Wrocławiu: Świat nigdy nie będzie bezpieczny

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Bronisław Komorowski otwierając dziś Wrocław Global Forum ocenił, że "świat nigdy nie będzie bezpieczny do końca" i dlatego w ramach NATO szczególnego znaczenia nabiera utrzymanie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za jego bezpieczeństwo.
  - Świat współczesny nie jest światem bezpiecznym do końca. Świat się zmienia, zmienia się sytuacja każdego kraju, zmienia się sytuacja NATO, Europy, zmienia się sytuacja w Polsce i wokół Polski" - mówił Komorowski, inaugurując Wrocław Global Forum.

  - Świat nigdy nie będzie bezpieczny do końca, w związku z tym, w ramach więzów transatlantyckich szczególnego znaczenia nabiera utrzymanie poczucia wspólnoty, odpowiedzialności za bezpieczeństwo świata" - podkreślił.


  Odniósł się też do kwestii systemu obrony przeciwrakietowej: - Decyzje dotyczące systemu obrony przeciwrakietowej mają także elementy wzmacniające poczucie więzów i odpowiedzialności wzajemnej przy przyjęciu kursu na otwartość wobec partnerów spoza NATO, ze szczególnym uwzględnieniem Rosji, ale na takich zasadach, które w najmniejszym stopniu nie zmniejszają siły wewnętrznych relacji i odporności NATO na pokusy tworzenia nadzwyczajnych rozwiązań".

  Wrocław Global Forum - zobacz relację wideo na żywo

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Strach jest najlepiej sprzedającym sie towarem...

   Jaro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 36

   Politycy sprzedając strach skutecznie ograniczają wolność i znajdują pretekst, by wydawać publiczne pieniądze. W trosce o nasz strach i zapewnienie wszelakim koncernom przychodów rządu każą płacić...rozwiń całość

   Politycy sprzedając strach skutecznie ograniczają wolność i znajdują pretekst, by wydawać publiczne pieniądze. W trosce o nasz strach i zapewnienie wszelakim koncernom przychodów rządu każą płacić za rzekome ocieplenie klimatu, za emisję CO2, za walkę z terroryzmem, za stare samochody, w sumie za wszystko co się da. Porządny obywatel to taki, który żyje w strachu i w obawie przed nim wydaje pieniądze na polityków i koncerny, które mu poczucie strachu sprzedają.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pan z ruskiejbudy

   ma rację (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 23

   jak bedziemy mieć u steru historyka cybała nie znającego historii ,
   nie dbającego o polskość Polski,
   pozbywającego się narodowej waluty to bezpiecznie nie bedzie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama