Teatr u prokuratora

  Teatr u prokuratora

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Legnicy doniósł na szefa teatru. Oskarża go o nierzetelną księgowość.
  Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski nie czekał na zakończenie kontroli w Teatrze im. Modrzejewskiej. Jeszcze przed podpisaniem z marszałkiem dolnośląskim wspólnego protokołu złożył doniesienie do prokuratora. Podejrzewa dyrektora Jacka Głomba o łamanie ustawy o rachunkowości.
  - Nie mogliśmy czekać - mówi Arkadiusz Rodak z Urzędu Miasta Legnicy. - Ustawa nakazuje bezzwłoczne powiadomienie o wszelkich nieprawidłowościach.

  Jednak moment wybrano nieprzypadkowo. Jacek Głomb zajęty jest kręceniem filmu. Pod opieką artystyczną Jirziego Menzla kończy właśnie polsko-czeską produkcję "Operacja Dunaj" o inwazji państw komunistycznych na Czechosłowację w 1968 roku.


  Pracownicy teatru od nas dowiedzieli się o doniesieniu prezydenta do prokuratury.
  - Nie komentujemy tych doniesień, ponieważ nie rozumiemy, na jakiej podstawie powstały - tłumaczy Monika Bieniusiewicz, zastępca dyrektora i główna księgowa teatru. - Kontrola wciąż trwa i nie ma jeszcze protokołu, do którego moglibyśmy się ustosunkować.

  Doniesienie to efekt wspólnej kontroli urzędników miejskich i marszałkowskich, prowadzonej na wniosek prezydenta Legnicy. Miasto zakończyło badanie finansów teatru z lat 2006-2007 już pod koniec czerwca. Urzędnicy marszałka dwa miesiące później.

  Jak twierdzą kontrolerzy z ratusza, wykryto niegospodarność, brak nadzoru inwestorskiego nad remontem teatru i naruszenia ustawy o zamówieniach publicznych.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama