Wicewojewoda podziwia chińskich komunistów (FILM)

  Wicewojewoda podziwia chińskich komunistów (FILM)

  ZOE, MAG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wicewojewoda podziwia chińskich komunistów (FILM)

  ©Janusz Wójtowicz

  Chiński portal internetowy związany z dziennikiem partii komunistycznej zamieścił na swojej stronie internetowej wywiad z wicewojewodą dolnośląską Iloną Antoniszyn-Klik - poinformowało Radio Wrocław. Rozmowa dotyczy zbliżającej się 90. rocznicy powstania Komunistycznej Partii Chin, a pani wicewojewoda wyraża podziw dla sukcesów i osiągnięć tej partii.

  Politolog dr Radosław Solarz komentował: - Trzeba Ilonie Antoniszyn-Klik zadać pytanie, w jaki sposób chiński portal ją w tych Chinach znalazł i czy pytał ją o to jako turystkę, czy jako urzędnika z Polski. Jeśli wypowiadała się jako urzędnik, to źle świadczy o jej kompetencjach.  - Należałoby raczej oczekiwać, że polscy politycy będą mówić o ograniczaniu wolności słowa w Chinach. Mimo dużego wzrostu gospodarczego w tym kraju, wciąż nie można tam otwarcie wyrażać swoich poglądów. Można za to trafić do więzienia - komentuje Aleksandra Minkiewicz, rzeczniczka Amnesty International.

  W biurze prasowym wojewody Marka Aleksandra Skorupy powiedziano nam, że specjalnego komentarza z urzędu wojewódzkiego w tej sprawie nie będzie. - Pani wicewojewoda była w Chinach prywatnie, podczas urlopu. Wypowiedzi były również prywatne i nie mają nic wspólnego z poglądami prezentowanymi przez wojewodę. Nie są dla nas reprezentatywne - mówi Jarosław Perduta, rzecznik wojewody.

  Po kilku godzinach medialnej zawieruchy pani wicewojewoda ogłosiła swój komentarz. - Nie jest prawdą, że w swojej wypowiedzi użyłam słów "sukcesy i osiągnięcia partii". Ja gratuluję Chińskiej Partii Komunistycznej otwarcia na zmiany oraz efektywności rozliczania polityków z podjętych zobowiązań - oświadczyła Ilona Antoniszyn-Klik.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Litości. Jakich chińskich komunistów?...

   Xawery (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 20

   Komuniści to rządzą w UE; siedzą na ciepłych posadkach w Brukseli, obijają sie za pieniądze podatników i kombinują jak by tu dobić Europę jeszcze bardziej rozbudowaną i niewydolną biurokracją i...rozwiń całość

   Komuniści to rządzą w UE; siedzą na ciepłych posadkach w Brukseli, obijają sie za pieniądze podatników i kombinują jak by tu dobić Europę jeszcze bardziej rozbudowaną i niewydolną biurokracją i obłędem socjalnego państwa opiekuńczego - którego za kilka lat się zawali bo nikt nie będzie tego w stanie utrzymać!

   Co się tyczy Chin - sam niedawno stamtąd wróciłem i chyba ostatnią rzeczą którą można o tym kraju powiedzieć to że panuje tam komunizm. Tam jest dziki kapitalizm, taki rodem z 19 wieku, bez osłon socjalnych i praw pracowniczych - ale może dlatego kwitnie tam gospodarka i ludzie sobie radzą bo wiedzą że mogą liczyć tylko na siebie.

   Po treści artykułu i komentarzach na forum widać za to, że polityczna poprawność przeżarła większości mózgownice - nie wolno chwalić Chin bo prawa człowieka, Tybet itp. ale o USA które okupuje Irak i Afganistan - jak najbardziej...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gwiazdeczka

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 24

   Uroda nie idzie w parze z inteligencją.
   Zastanawiam mnie: to dlaczego tam nie została, skoro tak ją zachwycają komuniści z Chin?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ładna...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 24

   ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polityka na tym własnie polega.ze...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 18

   mowi sie jedno a robi drugie ... ani jedno ani drugie nie musi byc politycznie poprawne

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Itsme

   Itsme (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 20


   PSL postępuje,"wejdziesz między wrony, kracz jak i one"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tłumaczenie wypowiedzi

   kolega (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 26

   ktoś mnie miło zagrał by zdyskredytować panią wice-wojewodę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O, Tak?

   FREE RIDER (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 27

   Nareszcie pani odkryla swoje prawdziwe oblicze. A moze by ja tak przeniesc na stale do Chin skoro jej sie tak podoba komunizm.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   paprotka

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19


   pani Ilonka to ewidentna paprotka pozująca na damę...bez szans niunia, bez szans

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niekompetencja

   Maryla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 22

   Jeżeli ktoś jest urzędnikiem państwowym to zatraca prawo do wypowiadania się publicznie jako osoba prywatna - każda wypowiedź jest wtedy traktowana jako wypowiedź z urzędu. Więc nie zależnie od...rozwiń całość

   Jeżeli ktoś jest urzędnikiem państwowym to zatraca prawo do wypowiadania się publicznie jako osoba prywatna - każda wypowiedź jest wtedy traktowana jako wypowiedź z urzędu. Więc nie zależnie od ewentualnych tłumaczeń - jest to ewidentna niekompetencja.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama