Wrocław: Policja ratuje pijanych amatorów kąpieli

  Wrocław: Policja ratuje pijanych amatorów kąpieli

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tylko podczas minionego weekendu policja interweniowała cztery razy. Rekordzista miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
  W weekend funkcjonariusze z komisariatu wodnego mieli pełne ręce roboty. Najpierw (w sobotę) popłynęli łodzią w okolice mostu Szczytnickiego, gdzie dwóch młodych mężczyzn (21 i 23 lat) wypadło z kajaku. - Gdy policjanci do nich podpływali, obaj poszkodowani z trudem utrzymywali się na powierzchni wody, kurczowo trzymając się zatopionej do połowy łodzi - relacjonuje Kamil Rynkiewicz, oficer prasowy dolnośląskiej policji.


  Po wyciągnięciu ich z rzeki i przetransportowaniu do brzegu mężczyźni tłumaczyli, że wygłupiali się na kajaku, który w pewnym momencie się przechylił. Obaj oświadczyli, że nie umieją dobrze pływać. - Nie mieli też założonych kamizelek ratunkowych - dodaje Rynkiewicz.

  Następnego dnia o godz. 8.35 policjanci w okolicach przystani AZS Politechniki Wrocławskiej uratowali tonącego na samym środku szlaku żeglugowego 22 - latka. Mężczyzna miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Blisko dwie godziny później w pobliżu tego samego miejsca policjanci wspólnie z ratownikami WOPR ratowali 20-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę, który miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W organizmie kobiety stwierdzono blisko 2 promile.

  Policjanci apelują o rozwagę podczas pobytu nad wodą. Pamiętajmy też, że jakakolwiek ilość alkoholu w organizmie w połączeniu z przebywaniem w zbiorniku wodnym, czy w rzece, może zakończyć się tragedią. Przypomnijmy, że przed weekendem policjanci wyławiali z Odry również cztery osoby. W niedzielę na Gliniankach utopił się mężczyzna.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama