Piłka nożna: Kadrowej rewolucji w Śląsku nie będzie

  Piłka nożna: Kadrowej rewolucji w Śląsku nie będzie

  Mariusz Wiśniewski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Marian Kelemen ma propozycje z klubów z Austrii i Niemiec, ale może trafić też do Legii

  Marian Kelemen ma propozycje z klubów z Austrii i Niemiec, ale może trafić też do Legii ©fot. tomasz bołt

  Po przedłużeniu kontraktu z trenerem Orestem Lenczykiem czas na transfery.
  Marian Kelemen ma propozycje z klubów z Austrii i Niemiec, ale może trafić też do Legii

  Marian Kelemen ma propozycje z klubów z Austrii i Niemiec, ale może trafić też do Legii ©fot. tomasz bołt

  Pierwsza i najbardziej paląca kwestia została w piłkarskim Śląsku rozwiązana - trener Orest Lenczyk nadal będzie prowadził wrocławski zespół. Przedłużenie umowy oznacza jednak, że najprawdopodobniej w klubie dojdzie w najbliższym czasie do personalnych roszad.
  Wiosną wyraźnie widać było, że współpraca między Orestem Lenczykiem a prezesem Piotrem Waśniewskim i dyrektorem ds. sportowych Krzysztofem Paluszkiem nie układa się najlepiej.
  Trener kilka razy w trakcie sezonu zarzucał włodarzom klubu brak odpowiednich wzmocnień drużyny. Powodem ataków był fakt, że Lenczykowi nie podobało się to, iż nie ma pełnej władzy w sprawie transferów. Teraz ma się to zmienić, co równocześnie ma się wiązać z przesunięciami w klubie.
  Przede wszystkim będzie się to tyczyło Krzysztofa Paluszka, który teraz ma się koncentrować na budowie systemu szkolenia młodzieży w Śląsku. Nie jest wykluczone, że zmiany dotkną również prezesa wrocławskiego klubu. Wszystkie szczegóły powinny być znane w przyszłym tygodniu, ale może się tak zdarzyć, że zostaną podane dopiero po 13 czerwca, kiedy Śląsk rozpocznie już treningi.

  WKS Śląsk Wrocław - serwis specjalny

  Po tym terminie powinny też ruszyć rozmowy transferowe.
  - Nie mamy ustalonej konkretnej kwoty na transfery. Pieniędzy będzie tyle, ile będzie trzeba - dyplomatycznie odpowiada mecenas Józef Birka, przewodniczący rady nadzorczej piłkarskiego Śląska. - Nie będziemy w drużynie robili żadnej rewolucji, bo nie jest potrzebna. Dokonamy takich transferów, które będziemy uważali za niezbędne, i takich, które będą faktycznym wzmocnieniem drużyny - dodaje.

  Trener Orest Lenczyk w najbliższych dniach ma przedstawić radzie nadzorczej listę zawodników, których chętnie widziałby w Śląsku. Po zapoznaniu się z nią i poznaniu cen poszczególnych graczy włodarze klubu podejmą decyzje, z kim podjąć pertraktacje. Wstępnie zakłada się, że latem do klubu z Oporowskiej może przyjść trzech, czterech nowych graczy.

  Dolnośląskie Małe Ligi

  Ruchy transferowe Śląska komplikują kontuzje. Chodzi tu o Przemysława Kaźmierczaka, Łukasza Gikiewicza, a przede wszystkim Jarosława Fojuta, który w tym roku może już nie wybiec na boisko. Dlatego latem niemal na pewno w Śląsku pojawi się środkowy obrońca.

  Wrocławianie będą też chcieli najprawdopodobniej sprowadzić lewego pomocnika, bo od dłuższego czasu w Śląsku na tej pozycji występują nominalni prawoskrzydłowi. Celem transferowym powinien być też napastnik, bo sam Cristian Diaz to zdecydowanie za mało.

  Wiosną Śląsk obserwował Brazylijczyka Andre Alvesa z Videotonu, który z 24 golami został królem strzelców ligi węgierskiej. Jednak zawodnik zwrócił na siebie uwagę także klubów niemieckich i w tym momencie jego sprowadzenie stało się mało realne.

  Nie jest wykluczone, że latem Śląsk będzie zmuszony szukać nowego bramkarza. Marian Kelemen ma kontrakt ważny jeszcze przez rok, ale w umowie, która będzie obowiązywała od lipca, jest cena odstępnego (200 tys. euro), co oznacza, że jeżeli jakiś klub wyłoży takie pieniądze, Śląsk nie będzie mógł zatrzymać Słowaka. Bramkarzem zainteresowane są kluby z Austrii oraz Niemiec, ale przechodząc tam, Kelemen nie miałby zagwarantowanego miejsca w wyjściowym składzie. Na siedzenie na ławce zawodnik nie chce się zgodzić. Nie mamy ustalonej konkretnej sumy na transfery. Pieniędzy będzie tyle, ile będzie trzeba

  Bramkarza Śląska w swoim składzie widzą też trenerzy Legii Warszawa. Zdobywca Pucharu Polski zainteresowany jest jednak przede wszystkim Janem Muchą. Słowacki bramkarz rok temu właśnie z Legii przeszedł do Evertonu, ale nie wywalczył sobie miejsca w składzie i szuka nowego klubu. Priorytetem są zespołu angielskie, ale jeżeli nie uda mu się załapać do żadnego z nich, Mucha może powrócić do Polski. Jeżeli tak się stanie, Legia nie będzie chciała Kelemena. Jeżeli jednak Mucha pozostanie na Wyspach Brytyjskich, klub z Warszawy chętnie sięgnie po bramkarza Śląska.
  Z naszych informacji wynika, że trener Lenczyk już ma potencjalnego następcę Kelemena. Jest nim Łukasz Merda, którego szkoleniowiec sprowadził swego czasu do Cracovii. Po tym jak zimą bramkarz rozwiązał kontrakt z klubem z Krakowa, jest teraz do wzięcia za darmo. Problem w tym, że przez ostatnie pół roku nie grał w ogóle i wielką niewiadomą pozostaje jego forma. Poza tym nie jest to raczej zawodnik klasy Kelemena.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marian Kelemen

   Gucio i przyjaciele z krytej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 22

   Do Zarządu i Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław:

   Szanowni Panowie, czy zapytano Mariana za jaką kasę zostałby w Śląsku ? Może warto dołożyć 30, 40 i nawet 50%, bo trudno będzie znaleźć godnego...rozwiń całość

   Do Zarządu i Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław:

   Szanowni Panowie, czy zapytano Mariana za jaką kasę zostałby w Śląsku ? Może warto dołożyć 30, 40 i nawet 50%, bo trudno będzie znaleźć godnego następcę ... ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marian zostań z nami!!!

   Vector8848 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

   Pokażesz się w Pucharach i będziesz miał lepszy start na zachód w kolejnym sezonie (2012/13). Ale jeszcze na przyszły zostań z nami!!!
   HEJ WKS!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dokładnie!!

   mafia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 19

   i strzelał karniaki!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dokładnie!!

   mafia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 19

   i strzelał karniaki!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dokładnie!!

   mafia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 13

   i strzelał karniaki!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dokładnie!!

   mafia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

   Wrocław ma racje!!!! Marian ma zostać w klubie WKS!!! Zróbcie wszystko by znowu nas zachwycał swoimi paradami i stał w naszej bramce jak autobus miejski!!! MARIAN!!!! HEJ Śląsk!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kelemen...

   Wrocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

   Jaki znowu Merda?...Kelemen ma zostać za wszelką cenę!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama