Boks. Dolnoślązaczki przywiozły sześć medali z mistrzostw Polski kadetek (ZDJĘCIA)

Wojciech Koerber
Czy te pięści mogą kłamać? Te pięści wykonały w Grudziądzu kawał dobrej roboty.

Pięściarki z naszego regionu przywiozły sześć medali: dwa złota, srebro i trzy brązy z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Grudziądzu, będącej jednocześnie mistrzostwami Polski kadetek.

Poniżej relacja Katarzyny Czuby-Wrońskiej, byłej świetnej zawodniczki, a obecnie trenerki w UKS-ie Adrenalina Boxing Club Wrocław. Gratulujemy jej nie tylko złota Pauliny Nowak, ale i postawy za całokształt. Do czego zmierzamy? Otóż nie znamy ustaleń pomiędzy dolnośląskimi klubami, gdy chodzi o kontakty z prasą, nie znamy też osobiście pani trener Czuby, lecz jedno jako ludzie z branży doceniamy. Tomianowicie, że przedstawicielka jednego klubu przekazuje mediom informację o sukcesach wszystkich klubów z regionu, a nie tylko swojego. Niby nic, niby tak powinno być, ale jednak - wierzcie nam - nie jest to regułą w wielu dyscyplinach naszego grajdołka. Często bywa bowiem tak, że każdy widzi czubek własnego losa, świadomie pomijając osiągnięcia lokalnej konkurencji. A to już średnio zdrowa rywalizacja, na pewno niesprzyjająca rozwojowi dyscypliny.

Tyle naszych spostrzeżeń, poniżej o bohaterkach.

"Paulina Nowak z klubu UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław zdobyła złoty medal w kategorii 46 kg. Paulina odprawiła kolejno: w ćwierćfinale Aleksandrę Szymańską z z klubu TSB Tarnów w 3 rundzie przez TKO, w półfinale Karolinę Grabczak z klubu Gwarek Łęczna jednogłośnie na punkty, a w finale wygrała z Roksaną Giersz z klubu Boxing Team Chojnice. Paulina została powołana do Kadry Narodowej i będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy na Węgrzech w dniach 14-24.08.2015r.

Anna Ghulyan z klubu Boks Polonia Świdnica zdobyła brązowy medal w kategorii 50 kg. Ania przegrała walkę półfinałową z Klaudią Simsak z klub Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza.

Julia Szczurowska z klubu LKB Legnica zdobyła srebrny medal w kategorii 54 kg. Julia w ćwierćfinale pokonała w drugiej rundzie przez TKO Emilię Wojdałowicz z klubu UKS Boxing Sokołka. W półfinale wygrała również przez TKO w pierwszej rundzie z Izabelą Trembowską z klubu UKS Boxing Sokółka. W finale Julka uległa stosunkiem głosów 2:1 Joannie Wojciechowskiej z klubu MKS Start Grudziądz.

Patrycja Pelińska z klubu Kaczor Boks Team Wałbrzych zdobyła brązowy medal w kategorii 57 kg. Patrycja wygrała walkę ćwierćfinałową jednogłośnie na punkty z Nikolą Krysińską z klubu OSR Suwałki, a w półfinale uległa Patrycji Borys z klubu Hetman Białystok.

Agnieszka Serdyńska z klubu Boks Polonia Świdnica zdobyła brązowy medal w kategorii 66 kg. Agnieszka w walce półfinałowej przegrała przez TKO w 1 rundzie z Natalią Barbusińską z klubu Spartakus Szczecin.

Kamila Kłapouch z klubu Boks Team Oława zdobyła złoty medal w kategorii 80 kg. Kamila wygrała walkę ćwierćfinałową jednogłośnie na punkty z Natalią Gajda z klubu Włókniarz Kalisz. W półfinale Kamila pokonała Aleksandrę Jońca z klubu Spartakus Szczecin. W finale Kamila dostała WO od Olgi Majchrzak z klubu MLKS Sparta Złotów i tym samym zdobyła tytuł mistrzowski.

Dziewczyny spisały się bardzo dobrze, zdobyły łącznie sześć medali w tym dwa złote, a krok od złotego medalu była srebrna medalistka Julia Szczurowska, której walka finałowa była naprawdę wyrównana, jednak sędziowie przyznali zwycięstwo zawodniczce gospodarzy. Liczymy teraz na dobry występ Pauliny Nowak z klubu Adrenalina Wrocław podczas zbliżających się Mistrzostw Europy i zachęcamy do wsparcia finansowego naszej młodej, ambitnej i utalentowanej zawodniczki."