Dutkiewicz nadal nie wie, czy pójdzie do senatu

  Dutkiewicz nadal nie wie, czy pójdzie do senatu

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dutkiewicz nadal nie wie, czy pójdzie do senatu

  ©Paweł Relikowski

  Rafał Dutkiewicz, prezes stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk, wciąż nie podjął decyzji, czy jego ludzie powalczą w październiku (konkretnego terminu jeszcze nie ma) o mandaty do Senatu.
  Dutkiewicz nadal nie wie, czy pójdzie do senatu

  ©Paweł Relikowski

  Dutkiewicz deklarował, że sprawa wyjaśni się do końca maja. Słowa nie dotrzymał i roz-mawiać na ten temat nie chce. Nadal szuka wsparcia prezydentów Poznania, Krakowa, Gdyni czy Rzeszowa, by zdobycie Senatu przez samorządowców stało się bardziej realne.

  Kiedy te rozmowy się skończą, nie wiadomo. Mówi się o końcówce czerwca lub nawet o wrześniu, ale wtedy kampania wyborcza nabierze już rozpędu. Może więc zabraknąć czasu na skuteczne wypromowanie kandydatów. To właśnie niepokoi działaczy Stowarzyszenia. Jeden z nich przyznaje: - Nie wiem, co się dzieje, nikt nas o niczym nie informuje. Choć decyzja miała być na "tak", żadnego ruchu nie widać.

  Czekają nie tylko działacze Stowarzyszenia, ale także partie polityczne. PO, PiS i SLD wolałyby już wiedzieć, z kim będą się musieli zmierzyć wystawieni przez nich kandydaci.

  Niewykluczone, że Stowarzyszenie zdecyduje się poprzeć ludzi rekomendowanych przez inne komitety. Pod warunkiem, że będą to osoby gotowe poprzeć stanowisko samorządów, często odmienne np. od propozycji rządu.

  Nikt się zresztą nie spieszy z ujawnianiem swoich kandydatów, bo partie w naszym regionie nie narzekają na nadmiar wyrazistych polityków. A tej jesieni senatorów będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych. To oznacza, że mandat otrzyma ten, kto zdobędzie najwięcej głosów.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaro senat to nagroda dla leserów

   zibi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

   niech dudu spada doMIKSTAT tam skąd pochodzi to około 90 km od wrocka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   banda.......

   wew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 18

   okręt tonie sternik spieprza........jakby nie był polityczny to dawno by powiedził że nie pójdzie do senatu- a tak wydmuchał wszstkich którzy na niego głosowali, jao na tego co go polityka nie...rozwiń całość

   okręt tonie sternik spieprza........jakby nie był polityczny to dawno by powiedził że nie pójdzie do senatu- a tak wydmuchał wszstkich którzy na niego głosowali, jao na tego co go polityka nie interesuje.....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech idzie w senaty,

   Jaro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   w prezydenty, w posły, w cokolwiek. Byle tylko poszedł z tego miasta. Mam serdecznie dość jego rządów. Spieprzonych, opóźnionych inwestycji, chorych pomysłów, fontanny, stadionu, bramy tysiąclecia....rozwiń całość

   w prezydenty, w posły, w cokolwiek. Byle tylko poszedł z tego miasta. Mam serdecznie dość jego rządów. Spieprzonych, opóźnionych inwestycji, chorych pomysłów, fontanny, stadionu, bramy tysiąclecia. Rekordowego zadłużenia, krajowego redordu w najniższej średniej prędkości komunikacji miejskiej jak i indywidualnej. I tak dalej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Okręt wroc....... nie do opanowania

   prorok? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 17

   wizji w senacie brak, a tam i tak niema większych szans.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Buhahaha...

   Wesoły Romek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 21

   Dobry pomysł. Senat to właściwe miejsce dla wszelkiej maści nieudaczników.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama